Na téměř 2 roky si cestující veřejnost bude muset zvyknout na výluku Žabovřeské, kde se bude stavět tunel pro tramvaje linky 1 běžně jedoucí do Bystrce spojující s Hlavním nádražím a Řečkovicemi. Už od 9. ledna 2021 pojede linka 1 pouze v úseku Řečkovice – Pisárky. Oproti tomu linka 3 bude posílena a to v celé své trase ze Židenice, Staré Osady až do Bystrce. K ní se přidá linka 10, která nepojede na Nové Sady, ani do Bohunic na Švermovu, ale od zastávky Hlavní nádraží (souběžná zastávka s autobusovou linkou 67 a 82 směr Malinovského náměstí) přes Malinovského náměstí a Českou do Bystrce. Některé spoje pojedou ze smyčky Geislerova, některé ze Stránské skály. Mají tak obě linky 3 a 10 nahradit ve výluce po Veveří to co odvozila linka 1 okolo Výstaviště. Linka 11 pojede v úseku Komín, vozovna do zastávky Bráfova obousměrnými vozy. Na zastávce Vozovna Komín pak výstup a nástup cestujících proběhne ve směru do Bystrce. Obousměrně pak obslouží zastávky Stránského a Bráfova.

Reklamy

V úseku Mendlovo náměstí – Pisárky – Jundrov – Vozovna Komín mohou cestující využít pravidelné autobusové linky 44 a 84.

 

 

 

Ve stejný den na rok začne výluka Lesnické. Linka 9 pojede všemi spoji do Štefanikovy Čtvrtě. Na lesnou pojede linky X9 od Dětské nemocnice přes Halasovo náměstí až na Haškovu na Lesné. Proti ní pojede přesměrovaná linka 46 od Pionýrské přes ulici Erbenova k Náměstí 28. října a Dětské nemocnici. Cestující tak budou mít spojení z obou stran Lesné s Náměstím 28. Října a Dětskou nemocnicí.

Noční linka 93 výluku objede po místních komunikacích, jako linka X9.

V létě pak skončí výluka Plotní, kam se vrátí linka 12. Pojede po opravené a přestavěné trase okolo Autobusového nádraží Zvonařka do Komárova. Cestující tak budou mít spojení v intervalu 2-5 minut dle denní doby tramvajemi místo přesměrovaných autobusů do uzlu Hlavní nádraží. Zpátky do Julianova pojede linka 9 od Hlavního nádraží, kam nyní jezdí jednosměrně přes Malinovského náměstí z Lesné. Tu samotnou čeká výluka Lesnické (víz výše). Již dříve jsme psali o této výluce.

Admin
Author: Admin

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading