» Domů » Železnice » Mechanik SBB mechanicky manipuloval s ovládáním brzdy

Mechanik SBB mechanicky manipuloval s ovládáním brzdy

Tamedia noviny hlásí senzační případ. Zaměstnanec SBB prý manipuloval s ovládáním brzdy. Ve své roli mechanika v jedné z dílen spolkových drah (SBB) měl za úkol zkontrolovat brzdy před jejich instalací do vlaků. Ten muž ve svých zprávách za neznámé časové období napsal nesprávná měření.

Zjevně chtěl minimalizovat pracovní zátěž. Několik kolegů dotyčného muže nahlásilo nesrovnalosti. Nakonec byl chycen, když byl chycen při zadávání výsledků do systému navzdory nedostatku měřicího zařízení.

Možné důsledky manipulace s brzdami zůstávají nejasné

Manipulace byly odhaleny na jaře 2020. SBB poté muže bez upozornění propustila, načež se obrátil na soud. Případ se nyní stal veřejným kvůli nedávno zveřejněnému rozhodnutí federálního správního soudu. Jak se říká, manipulace mohla mít vážné důsledky. Dotyčným zaměstnancem je šestadvacetiletý zaměstnanec federálních drah od roku 2012.

Podle soudních dokumentů bylo brzdových třmenů několik stovek. Muž a jeho právní zástupce u soudu přiznávají, že došlo k omylu, popírají však jakýkoli úmysl. Místo toho kritizují SBB. Jeho nadřízení ho nikdy řádně nepoučili a zásada čtyř očí ve společnosti nefungovala. Výpověď bez výpovědi proto nebyla legální a měl by prospěch z plné roční mzdy, argumentoval bývalý zaměstnanec. Soud ale s jeho bývalým zaměstnavatelem souhlasil.

Bylo ovlivněno pouze několik brzd

SBB se zatím k případu veřejně nevyjádřila. Místo toho federální železnice uklidňují. Dotčené brzdové třmeny byly identifikovány a zkontrolovány „okamžitě“. Podle soudních dokumentů tento proces trval přes čtyři měsíce.

Bezpečnost personálu a cestujících v dotčených vlacích nebyla nikdy ohrožena. Bylo ovlivněno pouze několik brzd, ve složení s několika desítkami náprav. Kromě toho by brzdný účinek kontrolovali několikrát denně příslušní řidiči lokomotivy. Určitá míra nejistoty však zůstává.

Spolkový správní soud, který se případem zabýval, dospěl k závěru, že strojvedoucí mohli případné závady určit jen omezeně. V podání soudu sama SBB napsala, že bývalý zaměstnanec vážně ohrozil bezpečnost zákazníků.

Foto: ©Tagmedia AG

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes