• Pá. Srp 19th, 2022

Rusko kvůli obavám o bezpečnost prodloužilo uzavření 11 letišť

letiště Simferopol
Stránka navštívena: 132
0 0
Doba čtení příspěvku:57 Sekund

Ruská federální agentura pro leteckou dopravu, známá také jako Rosaviatsija, rozšířila zákaz letů na vnitrostátních linkách na 11 letištích ve středním a jižním Rusku kvůli obavám o bezpečnost v oblasti uprostřed pokračující ruské invaze na Ukrajinu.  24. března 2022 Rosaviatsiya prodloužila zákaz pro letecké společnosti provozující lety na a z 11 letišť: Anapa (AAQ), Belgorod (EGO), Brjansk (BZK), Voroněž (VOZ), Gelendzhik (GDZ), Krasnodar (KRR) , Kursk (URS), Lipetsk (LPK), Rostov na Donu (RVI), Simferopol (SIP) a Elista (ESL). Uvedená letiště zůstanou uzavřena do 1. dubna 2022. 

„Dočasná omezení letů na letiště ruských měst Anapa, Bělgorod, Brjansk, Voroněž, Gelendžik, Krasnodar, Kursk, Lipeck, Rostov na Donu, Simferopol a Elista byla prodloužena do 3:45 moskevského času. 1. dubna 2022,“ uvedla agentura s odkazem na Interfax. 

Místním dopravcům bylo doporučeno přesměrovat lety na dalších pět letišť – Soči (AER), Volgograd (VOG), Mineralnye Vody (MRV), Stavropol (STW) a Moskva (DME).  Je to již popáté, co Rosaviatsija prodloužila dočasný zákaz letů na vnitrostátních linkách na uvedených ruských letištích. Omezení letu byla původně zavedena 24. února 2022, kdy ruské síly napadly Ukrajinu, což přimělo miliony Ukrajinců k útěku ze svých domovských měst.  Poslední prodloužení mělo skončit 26. března 2022. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Nová nízkonákladová společnost z Aljašky?