» Domů » Městská doprava » Roční výluka tramvají na Lesnou začne v Lednu

Roční výluka tramvají na Lesnou začne v Lednu

Od 9 ledna 2021 zamíří linka 9 zamíří odklonem do Štefánikovy čtvrti, linka 11 nepojede do okolí Lesnické vůbec, s největší pravděpodobností pojede jenom do zastávky Malinovského náměstí. Brněnští radní na posledním jednání vybrali jako zhotovitele sdružení firem Firesta-Fišer a Dopravní stavby Brno. Za provedenou rekonstrukci dostane téměř 190 milionů korun.

Náhradní dopravu pro oblast Černá Pole zajistí přesměrovaná linka 46, která pojede od zastávky Pionýrská přes Zimní Stadion a Náměstí 28. října k Dětské nemocnici, odtud pojede, jako linka X9 na Halasovo náměstí a dál po trase linky 57 na Lesnou. Obě strany sídliště tak budou mít zajištěnu dopravu do města uvedl Jan Seitl, provozní ředitel Dopravního podniku města Brna.
Při opravě se dělníci pustí nejenom do staleté kanalizace, ale i opravy inženýrských sítí, vodovodu a tramvajové tratě, která je ve více, než žalostném stavu a místy je nutné projíždět ulicí do 20km/ hod. opačně hrozí v případě tramvají vykolejení u aut poškození podvozku. Celkem tak dělníci opraví 681 metrů kanalizace, 551 metrů vodovodu, 582 metrů tramvajové trati, 1641 m2 vozovky, 653 metrů tramvajových zastávek. Nového povrchu se dočkají i chodníky.
Současná neúplná alej bude vykácena a nahrazena novými habry obecné a záhony s tulipány a trvalkami.
Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes