• Út. Srp 16th, 2022

Rekordní ztráty Deutsche Bahn

Stránka navštívena: 444
0 0
Doba čtení příspěvku:56 Sekund

Během druhé vlny koronaviru využívá stále méně cestujících služby německých železnic (Deutsche Bahn), což není překvapující – nekonají se žádné akce a v hotelích je povoleno pouze ubytování v podnikání. Dálkové vlaky jsou v průměru obsazeny 20%, místní a regionální vlaky 55-60%. Podle deníku „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ dopravce právě zaznamenává rekordní ztrátu, která do konce roku dosáhne 5,6 miliardy eur. Mínus v první polovině roku činil 3,7 miliardy EUR. Podle prognóz může kumulativní mínus v příštích pěti letech dosáhnout 11 miliard EUR.

Rekordně negativní výsledek je zjevně plodem pandemie, ale komentátoři tvrdí, že je to také kvůli odpisu výnosů společnosti DB Arriva (1,4 miliardy EUR). Situace společnosti DB Cargo se rovněž zhoršuje, protože v první polovině roku 2020 ztratila 350 milionů EUR. Přestože má DB Schenker pozitivní výsledek, nemůže vyrovnat výsledek celého DB Cargo. Pravděpodobně získáme podrobný obraz situace po zasedání dozorčí rady společnosti 9. prosince.

DB netrpělivě očekává finanční podporu od spolkových vlád, která podléhá schválení Bruselem. Je možné, že bude podléhat určitým podmínkám. V návrhu federálního rozpočtu na příští rok chce německá vláda za tímto účelem zadat částku 43 miliardy euro. 

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  V Británii stávkuje na 40.000 železničářů, funguje jen pětina železniční sítě