» Domů » Letecká doprava » United Airlines v 1Q vykázala ztrátu ve výši 2,1 mld. USD; žádá o další pomoc od federální vlády, prodá letadla za účelem zpětného nájmu

United Airlines v 1Q vykázala ztrátu ve výši 2,1 mld. USD; žádá o další pomoc od federální vlády, prodá letadla za účelem zpětného nájmu

United Airlines

United Airlines v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu ve výši 2,1 mld. USD. Současná pandemie tak pro aerolinky představuje historicky největší krizi. Společnost se nechala slyšet, že požádala o pomoc ve výši 4,5 mld. USD nad mzdovou pomoc od federální vlády.

Americká aerolinka United Airlines v pondělí oznámila, že v prvním čtvrtletí vykázala ztrátu ve výši 2,1 mld. USD za první čtvrtletí. Důvodem je současná pandemie, která drancuje cestovní ruch po celém světě. UA zároveň uvedla, že požádala o úvěrovou pomoc od státu ve výši 4,5 mld. USD nad očekávanou federální mzdovou pomoc ve výši 5 mld. USD.

United Airlines je první velkou americkou aerolinkou, která odhalila bližší čísla, přestože jsou předběžná.

United uvedla, že tržby v prvním čtvrtletí meziročně poklesly o 17 % na 8 mld. USD. Na upravené bázi aerolinka dosáhla ztráty v přibližné výši 1 mld. USD.

Akcie United Airlines v předobchodní fázi oslabují o 5,40 % na 27,51 USD.

Díky současnému stavu je nucena k dalším nepříjemným krokům a to prodat letadla.

United Airlines prodá 6 Boeing 787-9s a 16 737 Max jetů v leasingové smlouvě s americkou divizí singapurského pronajímatele BOC Aviation.

Společnost BOC Aviation sdělila podrobnosti o transakci burze v Hongkongu.

Uvádí, že transakce týkající se 22 letadel bude letos uzavřena.

Všech 737 zapojených je variantou Max 9. Společnost BOC Aviation neidentifikovala konkrétní letadla 787 nebo 737, na které se dohoda vztahuje.

“Společnost uzavře s leteckou společností dlouhodobou nájemní smlouvu,” říká pronajímatel.

V údajích o flotilách Cirium United je uvedeno, že mají 14 v provozu 737 MAX, které byly všechny uzemněny od minulého roku, plus 28 787–9, z nichž 10 je v důsledku situace koronavirů uzemněno.

Společnost BOC Aviation uvádí, že její leasingová flotila na konci března zahrnovala 567 letadel, která vlastnila, spravovala nebo nakoupila a čeká na dodání. 

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes