B737 MAX Norwegian

Norwegian požádal o bankrot pro své dceřiné společnosti

Skandinávský dopravce  Norwegian  potvrdil, že čtyři dceřiné společnosti, které zaměstnávají více než 4 000 pilotů a palubních průvodčích v Dánsku a Švédsku, požádaly o bankrot.

Reklamy

Členové posádky Norwegian ve Skandinávii jsou zaměstnáni různými dceřinými společnostmi společnosti. Norské mzdy zaměstnanců jsou hrazeny vládou země, zatímco jsou doma, ale totéž neplatí pro členy posádek se sídlem v Dánsku a Švédsku, říká letecká společnost. V důsledku toho neměla „jinou možnost než požádat o bankrot“ pro tři dceřiné společnosti v Dánsku a jednu ve Švédsku.

Tento krok ovlivní 1 571  norských pilotů a 3 134 jeho palubních průvodčích. Přibližně 700 pilotů a 1 300 palubních průvodčích se sídlem v Norsku, Francii a Itálii není ovlivněno.

“Udělali jsme vše, co je v našich silách, abychom se vyhnuli tomuto rozhodnutí v krajním případě, a požádali jsme o přístup k vládní podpoře ve Švédsku a Dánsku,” říká  generální ředitel norského Jacob Schram.

Dodává: „Je srdcervoucí, že naše dceřiné společnosti švédských a dánských pilotů a palubních průvodčích jsou nyní nuceny podat návrh na úpadek a je mi opravdu líto důsledků, které to bude mít pro naše kolegy. Pracujeme nepřetržitě na tom, abychom prošli touto krizí a vrátili se jako silnější Norwegian , s cílem přivést co nejvíce kolegů zpět do vzduchu. “

Norwegian tvrdí, že konkurzní řízení těchto čtyř dceřiných společností je řízeno soudy v příslušných zemích.

Letecká společnost rovněž zrušila dohody o poskytování posádky s dceřinými společnostmi zaměstnávajícími posádku se sídlem ve Velké Británii, Španělsku, Finsku a USA, což analytiky přimělo k tomu, aby přemýšleli, zda jde o návrat do Norska.

Credit Suisse píše, že pohyby letecké společnosti „naznačují, že může uzavřít své základny v Gatwicku / Španělsku“.

Bernsteinský analytik Daniel Roeska popsal Norverian 14. dubna jako „na konci s dechem“ poté, co navrhl převod dluhu na kapitál za účelem získání státní podpory. Napsal, že Oslo má zájem udržet leteckou společnost naživu, aby se usnadnilo propojení pro její podnikový sektor, ale zeptal se, zda by letecká společnost „připustila, že experiment na dálku, nízkonákladový experiment selhal a ustoupil zpět do svého severského jádra“.

Norwegian, Flight Global

Admin
Author: Admin