Jeden z největších výrobců na světě společnost Stadler vyhrála soutěž u státní půjčovny vlaků v Norsku.

Reklamy

Nové vlaky od Stadleru mají nahradit od roku 2026 v současné době provozované vlaky na trase Oslo – Bergen. Od roku 2024 se mají začít vyrábět, s prvním testováním v roce 2025. Ostrý provoz má přijít s rokem 2026, kdy mají nové soupravy nahradit ty současné. Nové soupravy mají nést pojmenování FLIRTNEX.

Souprava má kombinovat různé třídy

Od klasických vozů k sezení přes kupé pro přespání po oddíly pro rodiny s dětmi a bistro. Počítá se s dvoulůžkovými a čtyřlůžkovými oddíly. V denním provozu mají sloužit například i jako první třída. „Vlak nebude jen dopravním prostředkem, ale cesta bude zážitkem sama o sobě,“ řekl projektový manažer Norske Tog Sille Svenkerud Førner.

Nové vlaky mají umožní jízdu rychlostí až 200 kilometrů v hodině. Každá souprava má mít osm vozů, celková kapacita bude 542 sedících cestujících. Dodány budou ve verzi pro elektrifikované i neelektrifikované tratě. Zakázka je až na sto jednotek, ale Norské Tog jich zatím závazně objedná sedmnáct. V případě uplatnění opce je jejich možné nasazení i na další trasy z Osla.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Stadler dodá Norské půjčovně Tog jednotky FLIRTNEX

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading