Foto s laskavým svolením Boeing v letu nad vodou

Foto s laskavým svolením Boeing v letu nad vodou

Boeing souhlasil s nákupem paliva Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ dodávaného společnostmi EPIC Fuels, Signature Aviation a Avfuel, aby poháněl své obchodní operace v USA do roku 2023. Toto palivo nakupuje více než dvojnásobek nákupu SAF společnosti Boeing oproti loňskému roku. Neste SAF bude smíchán s konvenčním leteckým palivem v poměru 30/70, aby se vyrobilo 5,6 milionů galonů směsného SAF.

Reklamy

„Jako jeden z předních výrobců letadel na světě vysílá Boeing prostřednictvím této koupě celému leteckému průmyslu jasnou zprávu, že SAF je klíčovým řešením pro snížení emisí skleníkových plynů z létání,“ řekl Michael Sargeant, viceprezident Americas, Renewable. Letectví v Neste. „Jsme hrdí, že můžeme být součástí této spolupráce spolu s našimi partnery EPIC Fuels, Signature Aviation a Avfuel.

EPIC Fuels, Signature a Avfuel budou dodávat směsný SAF pro program Boeing ecoDemonstrator a sklad paliva společnosti ve státě Washington a Jižní Karolíně. Kromě toho bude EPIC Fuels and Signature dodávat smíšené SAF pro generování přínosů pro snížení emisí pro Boeing, které budou přiděleny pro provoz společnosti včetně Dreamlifteru a výkonných letů a dodávek komerčních letadel. V roce 2021 se Boeing zavázal dodávat svá komerční letadla schopná a certifikovaná létat na 100% SAF do roku 2030.

Sustainable Aviation Fuel

SAF je letecké palivo nové generace poskytující udržitelnější alternativu ke konvenčnímu tryskovému palivu na fosilní bázi. Je široce uznávána jako klíčová páka k dosažení cílů snižování emisí v letectví. Používání Neste MY Sustainable Aviation Fuel™ snižuje emise skleníkových plynů až o 80 %* během životního cyklu paliva ve srovnání s používáním konvenčního leteckého paliva. Neste SAF je vyroben z udržitelných zdrojů, 100% obnovitelného odpadu a zbytkových surovin, jako je použitý kuchyňský olej a odpad živočišného tuku. SAF je certifikován pro komerční použití a lze jej v současné době až z 50 % mísit s tradičním tryskovým palivem bez úprav letadel, motorů nebo palivové infrastruktury.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading