představená první jednotka DMU v Dubai od CRRC, Foto CRRC

Spojené arabské emiráty: Předprodukční prototyp vlaku push-pull, určeného pro provoz při maximální rychlosti 200 km/h, byl do země dodán k testům již na podzim roku 2022. Oficiálně však bylo oznámeno, že smlouva byla podepsána s národním provozovatelem Etihad Rail při dodání a 15letou údržbou 3 takových vozidel. Každý vlak se bude skládat ze 2 hlavních vozů a 5 vložených vozů. Dohoda zahrnuje opci na dalších 20 vlaků (140 vozů). Vozový park má být uveden do zkušebního provozu v roce 2025.

Reklamy

Vlak je navržen speciálně pro podnebí země. Elektrické komponenty a nekovové materiály byly vytvořeny s ohledem na vysokou tepelnou odolnost pro běžný provoz ve vysokých teplotách do +60°C. Vlak je vybaven 8 nezávislými klimatizačními systémy, které jsou navrženy tak, aby udržely vnitřní teploty pod +23°C. Tříúrovňový systém vzduchového filtru zabraňuje pronikání jemného písku a prachu do trakčních a klimatizačních systémů.

Celý proces od návrhu až po výrobu a typové testování vlaku splňuje podle výrobce evropské požadavky TSI. Uvádí, že podélné tlakové zatížení na skříni vlaku může dosáhnout 2 000 kN a odolnost karoserie proti nárazu odpovídá normě EN15227 CI, která specifikuje požadavky na odolnost vlaků proti nárazu.

Jak je u CRRC tradicí, kolejová vozidla jsou vybavena systémem sledování stavu komponent v reálném čase, který je také schopen předvídat poruchy zařízení. Vozy budou mít tři třídy: první, druhou a rodinnou.

CRRC říká, že to bude nejrychlejší dieselový vlak na světě. DMU pro Etihad Rail podobné rychlosti však již nyní vyvíjí CAF. Loni v červenci společnost také podepsala smlouvu s Etihad Rail v hodnotě více než 250 milionů USD s možností uplatnění opce a navýšení hodnoty objednávky až na 310 milionů USD. Objem objednávky, podmínky údržby a termíny dodání kolejových vozidel však nebyly zveřejněny.

Stejně tak 200 km/h je maximální provozní rychlost britského vlaku InterCity 125 (vyráběného Crewe Works v letech 1975-1982) a v současnosti nejvyšší maximální povolená rychlost pro pravidelně provozované dieselové vlaky na světě.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “CRRC vyvinulo vysokorychlostní dieselový vlak push-pull pro SAE

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading