Rozšíření rezidentního parkování v Brně na rok 2024

Rozšíření rezidentního parkování v Brně na rok 2024

Brněnský starosta Židenic Petr Kunc na svém twittrovém účtu oznámil na rok 2024 rozšíření rezidentního parkování o Židenice. Jako odměnou mu přišlo pár pochval, ale i řada kritických hlasů i vůči jeho osobě. Město Brno ústy současné primátorky v předminulých volbách s radním přes dopravu oba za ODS slibovaly zrušení rezidentního parkování, realita je však zcela jiná.

Reklamy

Město chce jít i nadále represí a nepřátelským přístupem k obyvatelům, kteří mají osobní vůz a ten využívají ať k cestám do zaměstnání, nebo na nějaké občasné cesty. Podle starosty Brna, Židenic tu není město, ani žádná část města proto, aby stavěla záchytná parkoviště, či parkovací domy, jak se vyjádřil v jednom ze svým zaujatých komentářů i proti nám. Dle Starosty Brna, Sever město svoji politikou přivádí obyvatele k tvrdé a ostré komunikaci s úředníky, kteří si na to potom stěžují a sami si za to můžou. Město mu chce vnutit vydíráním a proti jeho vůli tento systém, který odmítá z řady důvodů, jak se vyjádřil na osobním setkání.

Město už nepokrytě připouští, že chce do roku 2027 v celém městě rezidentní parkování, bez ohledu na postoje městských částí, jak se vyjádřil jeden z úředníků odboru dopravy pro redakci. Podle představitelů tohoto města je nutné vyhnat z města většinu aut a zrušit většinu parkovacích míst, tak aby se mohli ve městě rozvíjet pouze kola a MHD. V první fázi zavádění město zrušilo bez náhrady přibližně 2 tisíce parkovacích míst. To je dle Petra Kunce správně, jako radního přes dopravu ve městě Ing. Petr Kratochvíla.

Starosta Brna, Bohunic a Starého Lískovce se už rezolutně postavil proti tomuto ve své městské části, aby zde město zavádělo rezidentní parkování, či v jeho okolí. Dokonce pohrozil, jako Přízřenice trhnutím se od města! Jde tak o první razantní varování ze strany částí města, proti vedení města a arogantnímu jednání řady úředníků města s odborem dopravy, jak je označený řadou obyvatel města. To vedlo v začátku zavádění i k velkému odlivu obyvatel z města do satelitů Brna, včetně firem.

Nekapacitní MHD má být spása tvrdí město

Přitom ta stejná MHD, která je těžce podfinancovaná, chybí ji řidiči a značná část jich má těsně před odchodem do důchodu, nebo ze zdravotních důvodů chce odejít, řada z nich chce odejít ke konkurenci by měla převést kapacitně více cestujících za auta po městě a za jeho hranice. V takovém případě by bylo nutné posílit většinu linek MHD o 20 až 60 procent, aby to bylo možné kapacitně zvládat.

V některých případech by znamenalo ohrožení řady lidí, že by se nemohli dostávat auty na pracovní cesty, nebo do zaměstnání včas, pokud jedou skrze celé město. MHD v porovnání s autem ze severu Brna je podstatně pomalejší, než osobní auto, jako v jakémkoliv jiném porovnání (rozdíl až 40 minut na totožné trase). Městu totiž chybí expresní linky, které by spojovali různé části města s oblastmi, kde pracuje více zaměstnanců. Pár linek, které město zavedlo v uplynulých letech mělo být vlaštovkou, bohužel časem se ukazuje, že i koncem zastavením tohoto projektu. Expresní linky E50, 56 a 75, které jezdí do Slatiny na průmyslovou zónu resp. linka 56 k nádraží do Králova Pole a Technickému parku na severu města je jako výkřik do tmy. Většina spojů linky 56 jezdí pozdě oproti svému jízdnímu řádu a podle komentářů od obyvatel města to nestačí, aby se dostávali MHD včas do práce.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading