Společnost Alstom, světový lídr v oblasti inteligentní a udržitelné mobility, podepsala novou smlouvu v hodnotě více než 25 milionů EUR na dodávku 230 dalších regionálních vlaků Coradia Nordic pro Norske tog. Jedná se o druhou objednávku vyplývající z přelomové rámcové smlouvy v hodnotě 1,8 miliardy eur podepsané společností Alstom se společností “Tog” z Norska na konci roku 2021. V současné době je ve výrobě první objednávka 30 regionálních vlaků a očekává se, že dodávky budou zahájeny do konce roku 2025.

Reklamy

Nové regionální vlaky Norske tog „Třída 77“ budou fungovat jako příměstské a vysokorychlostní vlaky mezi Ski a Stabekk v širší oblasti Osla. Rozšiřující se vlakový park poskytne lepší dopravní služby napříč rušným regionem.

„Těšíme se, že od společnosti Alstom obdržíme dalších 25 vlaků, abychom zlepšili kapacitu a zlepšili služby cestujícím,“ říká Øystein Risan, generální ředitel společnosti Norske tog AS.

Vlaky Coradia Nordic pro Norske tog jsou speciálně přizpůsobeny potřebám norské železniční sítě a jsou plně přizpůsobeny norským povětrnostním podmínkám. Nové vlaky mají maximální rychlost 200 km/h, aby zajistily rychlou a pohodlnou cestu v prostorném a relaxačním prostředí. Každá vlaková souprava se bude skládat ze šesti nízkopodlažních vozů. Vlaky budou vybaveny digitálním ERTMS společnosti Alstom, evropským standardním palubním zabezpečovacím systémem, který vlakům zajišťuje nepřetržitý bezpečný pohyb a ochranu proti překročení rychlosti. Tato architektura skříňových signálů eliminuje potřebu, aby řidič četl boční signály, a poskytuje palubní počítač odolný proti chybám, který zabraňuje jednání řidičů v případě nebezpečných podmínek.

Coradia Nordic je nejmodernější, nízkopodlažní, vysoce výkonná elektrická jednotka. Standardizovaný vlak je jediná, všestranná platforma, která splňuje požadavky regionální a meziměstské dopravy. Modulární design umožňuje operátorům vybrat si konfiguraci a interiér, které nejlépe odpovídají jejich tržní a obchodní strategii. Platforma nabízí bezemisní řešení, jako jsou baterie nebo vodík pro neelektrifikované linky. Kromě toho udržitelný přístup společnosti Alstom ke službám maximalizuje hodnotu aktiv Norske tog tím, že zváží celý životní cyklus produktu od počátečního návrhu až po konec životnosti.

Alstom bude montovat vlaky Norske tog ve svém závodě v německém Salzgitteru. Do projektu bylo zapojeno několik francouzských závodů Alstom, včetně Tarbes pro trakční systémy, Ornans pro motory, Villeurbanne pro signalizační systémy a Petit-Quvilly pro elektrické transformátory.

Norske tog AS je ve vlastnictví norského ministerstva dopravy a spojů. Společnost dodává, vlastní a spravuje kolejová vozidla pro osobní vlakovou dopravu v Norsku.

TZ Alstom

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading