V ulici Jurije Gagarina v Havířově se zefektivní parkování, magistrát změnil dopravní značení

Automobilů ve městech přibývá a je důležité, aby lidé parkovali efektivně. I z tohoto důvodu se magistrát v Havířově rozhodl pro změnu dopravního značení v jednosměrné ulici Jurije Gagarina.

Petr Sobek, vedoucí oddělení dopravních systémů magistrátu: “Po levé straně ve směru průjezdu byl parkovací pás. Vozidla parkovala tak, jak jim to vycházelo, najížděli přední částí k chodníku a mezi sebou bohužel nechávali větší prostor na vystoupení a docházelo k tomu, že se zmenšil počet parkovacích míst.”

Na neukázněné řidiče upozornili sami nespokojení občané, na jejich žádost pak začala radnice situaci v této ulici řešit.

Petr Sobek, vedoucí oddělení dopravních systémů magistrátu: “Jsme provedli studii, která nám vyhodnotila, že při vyznačení parkovacích míst tam dostaneme zhruba 120 parkovacích míst, která budou řádně označena. Vzhledem k tomu, že v průběhu minulých obdobích se nám hodně osvědčilo parkování na zacouvání, tak jsme změnili i systém tohoto parkování. Komunikace zůstane dál v obytné zóně jako jednosměrnná, ale parkování na levé straně bude na zacouvání do předem vyznačených parkovacích míst.”

Touto úpravou dojde nejen ke zkapacitnění parkoviště, ale i ke zvýšení bezpečnosti celého provozu na pozemních komunikacích.

Petr Sobek, vedoucí oddělení dopravních systémů magistrátu: “Řidič při vyjíždění z parkovacího místa má podstatně lepší přehled o vozidlech pohybujících se v jízdním proudu než při couvání do toho jízdního proudu. V současné době předěláváme v Havířově většinu těchto míst na zacouvání, protože pro bezpečnost silničního provozu je jednoznačně prokázáno, že je to výhodnější.”

Se změnou by měli řidiči počítat v příštích měsících.

Petr Sobek, vedoucí oddělení dopravních systémů magistrátu: “Bude to obnášet změnu vodorovného i svislého dopravního značení, kdyby se to podařilo udělat za předpokladu dobrých klimatických podmínek v průběhu září – října.”
redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “V ulici Jurije Gagarina v Havířově se zefektivní parkování, magistrát změnil dopravní značení

  1. V ulici Jurije Gagarina v Havířově se zefektivní parkování, magistrát změnil dopravní značení – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 10/09/2023 at 14:16

    […] Continue reading V ulici Jurije Gagarina v Havířově se zefektivní parkování, magistrát změni… […]

Comments are closed.

%d