• Pá. Srp 19th, 2022

Španělský Vueling ruší lety na Ukrajinu

Úno 19, 2022 , , ,
foto Vueling
Stránka navštívena: 225
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 2 Sekund

Po zbytek února 2022 španělský nízkonákladový dopravce Vueling, který je součástí skupiny IAG, zrušil všech osm přímých letů z letiště Paříž-Orly (ORY) na mezinárodní letiště Kyjev-Boryspil (KBP) a zpět. 

Rozhodnutí navazuje na napjatou diplomatickou situaci v regionu. „Jsme v neustálém kontaktu s úřady a podnikáme kroky na základě toho, co nám řeknou,“ řekl agentuře Reuters mluvčí Vuelingu. British Airlines, další společnost ze skupiny IAG, již dříve upravila své trasy do Asie, aby se vyhnula ukrajinskému vzdušnému prostoru. 

února 2022 nizozemský vlajkový dopravce KLM jako první oznámil, že až do odvolání pozastaví všechny lety na mezinárodní letiště Boryspil (KBP) v Kyjevě na Ukrajině. „Toto rozhodnutí následuje po upravené cestovní radě na červený kód a po rozsáhlé bezpečnostní analýze,“ vysvětlil letecký dopravce.   

Mnoha pilotům situace připomíná situaci, kdy byl v létě 2014 sestřelen let MH17 Malaysia Airlines nad východní Ukrajinou.  

Mezinárodní federace asociací pilotů leteckých linek (IFALPA) a Evropská asociace kokpitů (ECA) 1. února 2021 vyzvaly státy, aby uzavřely vzdušný prostor nebo zakázaly přelety letadel nad vysoce rizikovými oblastmi. 

Pojišťovny informovaly ukrajinské letecké dopravce, že přestanou pojišťovat letadla pro lety v ukrajinském vzdušném prostoru. Ukrajinské úřady však zůstávají odhodlány ponechat svůj vzdušný prostor otevřený. Ze státního rozpočtu byly vyčleněny prostředky na pokrytí pojištění letů ve vzdušném prostoru země.  

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Ruské raketové útoky narušují ukrajinskou vlakovou dopravu