• 06/07/2022 05:31

Návrat Leo Expressu do Německa? Dostal osvědčení o bezpečnosti pro osobní dopravu

Stránka navštívena: 584
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 7 Sekund

Velká oslava a stovky tisíc euro vynaložené na získání osvědčení o bezpečnosti pro osobní dopravu v Německu, které přinesly úspěch. Přitom právě v Německu získá toto osvědčení minimum firem, které musí dokázat, že jsou zajištěny a nehrozí jejich brzký konec, nebo neočekávané finanční problémy, které by přinesli cestující veřejnosti problémy.

Pro Leo Expres to tak znamená, že může začít pomalu začít obnovovat plány pro Německý trh na svoji licenci a nemusí být schován pod někým, jak na to doplatil při spolupráci s FlixMobility, který mu v březnu vypověděl smlouvu, kdy uvedl ekonomické důvody po vypuknutí koronaviru.

K ničemu podobnému už znova nedojde. Osvědčení, které Novotný získal, mu totiž zajišťuje samostatnost, která mu doteď chyběla, a nebude se tak muset spoléhat na subdodavatele.

Německý trh je pro Novotného stejně důležitý jako ten český, slovenský nebo polský, na nichž působí a chce v něm nabídnout své služby i pro zajištění náhradní dopravy při výlukách nebo pro speciální dopravu pro firmy a chartery.

V loňském roce celá skupina zaznamenala zisk 150 milionů Kč a obrat jí vzrostl zhruba o čtvrtinu téměř na 1,1 miliardy. Tímto krokem se navíc zvedá hodnota celé společnosti, která má pro případného strategického partnera mnohem větší perspektivu.  Vyloučena je navždy jakákoliv spolupráce se skupinou okolo FlixMobility, která bude čelit žalobě o náhradu škody v řádu miliony euro, které dluží společnosti připustil Leoš Novotný.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %