Na trati Jindřichův Hradec a stanicí Počátky – Žirovnice přestanou jezdit vlaky

Omezení vlaků, které vozí duchy a jsou daleko od obcí, které nahradí autobusy. Tak lze zkráceně řečeno pojmenovat poškrkání vlaků mezi Jindřichovým Hradcem a Počátky – Žírovnice, kde je většina zastávek mimo obce a nebo ještě daleko od obcí, hlavně extrémně pomalá trať, která by potřebovala rekonstrukci a většinu tratě přesunout blíže k obcím. Průměrná rychlost na trati až 65km/hod. je více než zarážející, když je toto stav trati od svého postavení pouze s drobnými úpravami.

Reklamy

V tomto směru budou jezdit jen rychlíky a ty nezastavují ve vlakových stanicích Rodvínov, Jarošov nad Nežárkou, Bednárec, Bednáreček a Popelín, kde nově budou zastavovat jenom autobusy. Město Jindřichův Hradec podle mluvčí města Elišky Čermákové vzneslo ke zrušení tohoto spojení připomínku a požadovalo zachování spojů, ostatní dotčené obce se ale k výzvě nepřipojily a Jikord na zrušení spojů trval. „Ukázalo se, že kapacita vlaku je v tomto úseku velmi naddimenzovaná a dá se vyřešit autobusem. Navíc autobus je v této relaci lepší variantou vzhledem k vhodnějším polohám zastávek v Jarošově nad Nežárkou či Popelíně,“ uvedla společnost Jikord. Obyvatelé těchto obcí přitom o naprosté většině omezení vlaků ani neví, nebo netuší že je nahradí autobusy. Informace byla pro většinu obyvatel novinkou s odezvou sprostých slov na adresu Jihočeského kraje a Jikordu. Poměrně málo obyvatel schvalovalo tuto změnu a že nemusí chodit na vlak mnohdy několik km od obce a autobusy budou rychlejší, jak vlaky.

Od 13. prosince omezení také postihne dopravu mezi Jindřichovým Hradcem a Kamenicí nad Lipou. Konkrétně přestane jezdit osobní vlak č. 21210 mezi Jindřichovým Hradcem a Kamenicí nad Lipou ve 13:06 směrem do Kamenice nad Lipou a osobní vlak č.  21211 ve 13:59 zpět do Jindřichova Hradce.

Admin
Author: Admin