• 04/07/2022 01:09

Maďarské čerpací stanice prosí motoristy, ať v zemi netankují

foto portfolio.hu
Stránka navštívena: 245
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

Maďarské čerpací stanice mají problém. Výkupní cena nafty a benzínu se zvýšila natolik, že pro vládou zastropované ceny jsou ve ztrátě. Některé menší společnosti již ohlásily úpadek. Jiné prosí motoristy včetně Slováků, aby do Maďarska nejezdili tankovat.

Majitele čerpacích stanic nepotěšilo víkendové prohlášení premiéra Viktora Orbána o prodloužení maximálních cen pohonných hmot. Od listopadu prodávají litr nafty a benzínu maximálně za 480 forintů (1,35 eur). Výkupní cena benzinu je však aktuálně asi o 2 forinty a nafty až o 12 forintů vyšší. Na každém litru tak ztrácejí.

„Až dosud jsme byli dost omezeni a nyní nás čekají další tři měsíce. Cena ropy se může ještě zvyšovat. Nemáme žádné kompenzace, takže jsme v dost velkých problémech,“ uvedla majitelka čerpací stanice v Maďarsku. Zatímco velké čerpací stanice ztráty dokáží vykompenzovat, provozovatelé malých jsou zoufalí. Na sociální síti se již objevily výzvy s nápisem „Netankujte u nás.“

Podle maďarských médií už zavřely tři menší čerpací stanice. Stovka dalších omezila prodej nafty a benzínu na maximálně 10 litrů na zákazníka. Jinde zase nastavili denní limit 60 litrů na celou stanici. Podle tamních expertů v tom provozům nic nebrání. Pokud se nic rychle nezmění, pak připouští řada expertů, že toto nastavení přinese zemi extrémní problémy se zaměstnaností a dostupností pohonných hmot v řadě míst.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %