• 07/07/2022 07:05

AUA se chce dostat z krize nízkými cenami

Stránka navštívena: 1073
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 26 Sekund

Austrian Airlines (AUA) chce dále navyšovat své kapacity a v létě 2022 se vrátit na 80 procent předkrizové úrovně. V tuto chvíli je to jen 60 procent, uvedl člen představenstva Michael Trestl. Aby člověk dosáhl cíle, spoléhá na nižší ceny.

Vzhledem ke konkurenci nízkonákladových aerolinek budou ceny i nadále pod tlakem, očekává Trestl. AUA nebude nabízet „dumpingové ceny“ 9,90 eur za každou cestu, ale na Mallorcu a zpět z Rakouska budete moci letět od 59 eur. Linka na Mallorcu se má také zvýšit na tři lety denně. AUA přepravuje z a do Vídně zhruba polovinu cestujících, mělo by to tak zůstat, řekl Trestl.

Rekreanti na pláži rezervovali nad úrovní před krizí

Nejnověji AUA prázdninových letů, zejména Rakušané, kteří chtěli k moři, dokonce více než před krizí. Služební cesty v Evropě také pomalu nabíraly na obrátkách. Dosud nebyly žádné zájezdy cizinců do Rakouska ani kongresová turistika.

Přes zimu se AUA dostane pravděpodobně jen na 65 až 70 procent cestujících na předkrizové úrovni. V roce 2022 bude v provozu 50 letadel na krátké vzdálenosti a devět letadel na dlouhé vzdálenosti. S 80 procenty očekávanými do léta 2022 by AUA byla téměř na střednědobě plánované úrovni 85 procent předkrizové kapacity.

AUA vyzývá k „akci“ na ochranu klimatu

AUA by chtěla, aby politika v souvislosti s ochranou klimatu, „aby po slovech následovaly činy“, řekl Trestl. Letenky by neměly stát méně než daně a poplatky. Dceřiná společnost Lufthansa se v zásadě vnímá jako společnost, která se k životnímu prostředí, společnosti a domovu chová velmi zodpovědně.

Musíte vidět „celkovou strukturu“, říká Trestl. To zahrnuje zaměstnance zaměstnané v Rakousku a určitou kvalitu palubních služeb, ale také cíl snížit do roku 2030 emise CO2 o polovinu a do roku 2050 létat CO2 neutrálně.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %