foto SAAB

foto SAAB

Saab obdržel objednávku na NLAW (lehká protitanková zbraň nové generace) od Velitelství logistiky finských obranných sil. Hodnota objednávky je přibližně 865 milionů Kč s plánovanými dodávkami během roku 2024.

Reklamy

Finsko zadalo objednávku v rámci rámcové dohody mezi Saabem a švédskou správou obranného materiálu. Tato dohoda umožňuje Finsku zadávat objednávky na NLAW a také bezzákluzovou pušku Carl-Gustaf® od Saabu, munici a jednorázovou zbraň AT4.

„Velmi si ceníme našeho dlouhého a úzkého vztahu s finskými obrannými silami. Jsem hrdý na to, že mohou přispět k protitankovým schopnostem finské armády naším osvědčeným systémem NLAW, který je známý tím, že mu vojáci důvěřují,“ říká Görgen Johansson, vedoucí obchodní oblasti Dynamics společnosti Saab.

NLAW je z ramene odpalovaný protitankový raketový systém, který útočí na tank shora. Kombinuje jednoduchost lehkých protipancéřových zbraní s výhodami těžkých, posádkou řízených raketových systémů. S NLAW může jediný voják sejmout silně chráněný moderní hlavní bojový tank na vzdálenost 20 až 800 metrů.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Saab dostává objednávku z Finska na systémy NLAW

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading