vizualizace město Brno

vizualizace město Brno

Od 1. března čeká na řidiče omezení u hlavního vlakového nádraží v Brně. Celý prostor projde úpravou, díky níž zde ubude aut a vznikne bezpečnější prostor pro chodce s komfortnějším pohybem mezi zastávkami. Řidiči si budou muset zvyknout na trvalou změnu v organizaci dopravy. Práce potrvají do 30. června.  

Projekt úpravy přednádražního prostoru je rozdělený na dvě etapy. Ta první začne už 1. března a potrvá do 14. května. Při ní se řidičům uzavře jízdní pruh v Nádražní ulici na straně u OC Letmo. Neprojedou tedy ve směru z Koliště a Benešovy k Novým sadům. V opačném směru od Nových sadů na Koliště podél nádražní budovy bude průjezd umožněn. Pěší budou muset stavbu obcházet podél budovy hlavního nádraží. Druhý jízdní pruh v ulici se poté uzavře při navazující etapě od 15. května.

Reklamy

Všechny úpravy skončí 30. června letošního roku. Poté zůstane pro motoristy uzavřený jízdní pruh u OC Letmo, který se stane součástí pěší zóny. Auta projedou pouze směrem na Koliště. Chodci tak získají bezpečnější prostor s pohodlnějšími možnostmi přesunu mezi jednotlivými zastávkami. Celý přestupní uzel bude také přehlednější.

Větší komfort budou mít také řidiči, kteří někoho vezou na nádraží nebo z nádraží. Vzniknou zde pro ně totiž nová obrátková místa určená ke krátkodobému stání. Najdou je jak u nádražní budovy, tak u OC Letmo.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Prostor před nádražím se promění, práce začnou v březnu

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading