• 07/07/2022 00:18

Provoz vlaků na koridoru mezi Pardubicemi a Chocní byl zastaven

ByAdmin

Říj 25, 2021 , , , ,
Stránka navštívena: 1741
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 3 Sekund

U Uherska, na hlavním železničním koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou, stojí všechny vlaky regionální dopravy. Dálková doprava jede odklonem z Chocně přes Týniště nad Orlicí a Hradec Králové do Pardubic po jednokolejné trati. Cestující tak musí počítat se značným zpožděním vlaků dálkové dopravy na Moravu a Slovensko resp. do Prahy. Správu železnic o zastavení provozu požádalo ŘSD, a to kvůli náhlým komplikacím při stavbě mostu na budoucí dálnici.

„Požádali jsme Správu železnic o dočasné přerušení provozu na železničním koridoru. Při betonáži mostu došlo k poklesu konstrukce. Betonáž přitom neprobíhá přímo nad tratí páteřního koridoru. Opatření má preventivní bezpečnostní důvod,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Podle něj by po expertním přepočtu a kontrole statika mělo dojít kolem 13. hodiny k obnovení provozu po části kolejí s omezenou rychlostí.

© ŘSD

Zastavení provozu je preventivní krok, dálkové vlaky jsou vedeny odklonem, regionální jsou nahrazeny autobusy,“ podotkla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Stavba samotného mostu přitom není nad samotnou tratí, ale vedle ní z každé trati, kdy na jaře 2022 se otočí přes trať a tak spojí samotnou stavbu mostu přes I. Koridor na páteřní trase z Prahy na Moravu a Slovensko s Rakouskem resp. Polskem. Jde o část stavby v úseku Časy – Ostrov.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %