» Domů » Železnice » Extrémní nárust cestujících hlásí Abellio

Extrémní nárust cestujících hlásí Abellio

V roce 2022 bylo na trasách železniční společnosti Abellio na východě výrazně více cestujících než v předchozích letech.

“Vloni bylo ve vlacích společnosti ve středním Německu celkem 18,8 milionu cestujících,” uvedl mluvčí Abellio. To je o 62 procent více než v předchozím roce a o 20 procent více než v roce před koronou 2019.

Mluvčí vysvětlil, že pro zvýšení počtu cestujících byla zásadní 9eurová jízdenka. Ale také v měsících říjen až prosinec se počet cestujících ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 znatelně zvýšil o sedm procent. Mnoho lidí pravděpodobně “dostalo chuť cestovat”, řekl mluvčí.

Pro rok 2023 očekává Abellio další cestující s Deutschlandticket, s nímž budou lidé pravděpodobně moci od poloviny roku využívat veškerou místní MHD za 49 eur měsíčně. Abellio provozuje asi polovinu železničních tratí v Sasku-Anhaltsku a patří k nizozemským státním drahám. Podle společnosti má v Německu kolem 1500 zaměstnanců a její vlakové linky jezdí především v Sasku-Anhaltsku a Durynsku. Abellio také provozuje Westfalenbahn se zaměřením na Dolní Sasko.

foto Abellio

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes