foto © Polregio

Polregio podepsalo rámcové smlouvy se čtyřmi výrobci kolejových vozidel: FPS H.Cegielski, Pesa Bydgoszcz SA, Newag SA a Stadler Polska na dodávku až 200 elektrických vlaků. Tyto elektrické vícejednotky (EMU) budou dodávány v průběhu příštích tří let mezi lety 2024 a 2026. Předpokládá se, že podpis těchto rámcových smluv zkrátí celkovou dobu formalit minimálně o rok oproti klasickému výběrovému řízení.

Reklamy

„Podpisem rámcových dohod s výrobci kolejových vozidel začíná nová etapa vývoje v historii Polregia a zároveň regionální železnice v Polsku. 200 nových regionálních vlaků znamená obrovský kvalitativní skok a výrazné zlepšení cestovního komfortu pro miliony Poláků, zejména pro obyvatele menších měst.“ uvedl Artur Martyniuk, předseda správní rady Polregio SA.

Jde o rekordní zakázku pro polskou regionální železnici v hodnotě přes 1,48 miliardy EUR. Bylo to možné díky stabilní finanční situaci společnosti, která si v posledních dvou letech zajistila tržby ve výši 2,12 miliardy EUR.

Nové vlaky budou sestávat z 2vozových a 3vozových konfigurací. Dosáhnou rychlosti až 160 kilometrů v hodině, což zkrátí jízdní doby na modernizovaných úsecích železnice. Všechny nové jednotky budou vybaveny klimatizací, Wi-Fi a dynamickým informačním systémem pro cestující.

Foto Polregio

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading