Foto Flix

Od tohoto čtvrtka je požadavek masky v autobusech a vlacích po celém Německu historií. Konec regulace kromě politiků vítá i poskytovatel cestování Flix. Poté, co již zhruba polovina spolkových zemí ochranné opatření ve svém regionálním provozu zrušila, odpadá od 2. února povinnost je nosit ve zbývajících spolkových zemích a v dálkovém provozu – to platí pro ICE, IC, EC a další nabídky dálkové dopravy.

Reklamy

Jako celoevropský poskytovatel dálkové dopravy v autobusech a vlacích „podporujeme ukončení požadavku na masky,“ uvedla mluvčí Flix pro tiskovou agenturu dpa. Cestující i řidiči těží z jednotných předpisů v odvětví dopravy.

Mluvčí pro zdravotní politiku za unijní parlamentní skupinu Tino Sorge (CDU) označil konec požadavku na maskování za „opožděný“. “I bez vládních směrnic lidé velmi dobře vědí, kde a jak se nejlépe chránit,” řekl. Bylo „zásadní chybou“ ministra zdravotnictví, když debatu o konci požadavku na masku po celé týdny zdiskreditoval jako nedbalou.

V dubnu 2020 zavedly první spolkové země v Německu požadavek na masky ve veřejné dopravě – zpočátku stačily šátky nebo roušky. Postupně se maska ​​stala normou. V lednu 2021 bylo Bavorsko první spolkovou zemí, která zavedla požadavek na masku FFP2.

I bez regulace doporučil ve středu spolkový ministr zdravotnictví Karl Lauterbach, aby roušky nadále dobrovolně nosili. Politik SPD označil předchozí opatření k zamezení velkých zimních koronových vln za úspěšná. Požadavek masky v dálkovém provozu lze tedy vynechat.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading