Letiště Auckland , foto YIUCHEUNG / Shutterstock.com

Letiště Auckland (AKL) obnovilo provoz a některé lety poté, co bylo letiště nuceno večer 27. ledna 2023 odstavit kvůli nadměrné záplavě, která se dostala do vnitřních částí letiště. Letiště zůstalo uzavřeno až do odpoledne 28. ledna 2023. Odhaduje se, že 30cm srážek zaplavilo letiště v Auckland 27. ledna 2023. CNN uvedla , že toto množství odpovídá množství srážek za celé léto.

Reklamy

Letiště AKL bylo po vyhlášení nouzového stavu uzavřeno a stovky lidí zůstaly uvízlé. Video, které na YouTube nahrál Stuff.nz, zachycovalo cestovatele, jak se brodí vodou při evakuaci letiště.

Nebyli to jen jednotliví cestující, kteří museli opustit letiště. Letoun Emirates A380 přilétající z Dubaje byl nucen vrátit se uprostřed letu poté, co bylo oznámeno, že letiště AKL bylo uzavřeno. Vnitrostátní terminál letiště AKL byl znovu otevřen v poledne 28. ledna 2023 a několik mezinárodních letů bylo obnoveno 29. ledna 2023. Letiště očekává, že letové řády budou v příštích dnech nadále narušovat, a doporučilo cestujícím, aby kontaktovali své jednotlivé letecké společnosti. Plné obnovení provozu letiště počítá že dosáhne až 2.2.2023.

Foto YIUCHEUNG / Shutterstock.com

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading