• Út. Srp 16th, 2022

Jízdenky VVS budou pravděpodobně dražší – může přijít jízdenka pro mládež za 365 eur

Čvc 14, 2022 , ,
Stránka navštívena: 50
0 0
Doba čtení příspěvku:53 Sekund

Mnoho jízdenek na autobusy a vlaky Verkehrsverbund Stuttgart (VVS) pravděpodobně v příštím roce zdraží.

Dopravní podniky sdružené ve VVS rozhodly podle středečního prohlášení o úpravě tarifu o 4,9 procenta od 1. ledna. “Jak se opatření dotkne jednotlivých nabídek jízdenek, se rozhodne na říjnovém jednání dozorčí rady VVS,” uvedla. Úprava je pod průměrným nárůstem nákladů na dopravu v rámci sítě a pod současnou mírou inflace.

Dozorčí rada navíc dala zelenou jízdence pro mládež, která by měla stát 365 eur ročně. Financování musí obce ještě schválit do konce července. Pro to se již vyslovilo jak zastupitelstvo města Stuttgart, tak i okresní zastupitelstva okolních obvodů. Jízdenka jako roční předplatné prý začíná 1. března 2023 a je určena lidem do 21 let bez ohledu na jejich vzdělání. “Každý ve věku 21 až 27 let potřebuje důkaz, že studuje, cvičí nebo vykonává dobrovolnou službu.”

Síťová oblast VVS zahrnuje město Stuttgart a pět okresů Böblingen, Esslingen, Göppingen, Ludwigsburg a Rems-Murr-Kreis. Podle veřejně dostupných informací žije v oblasti celkem 2,8 milionu lidí. VVS ročně odbaví více než 382 milionů cestujících.

foto VVS

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi

Podobné články k tématu  Brno postaví nový parkovací dům