• 04/07/2022 02:51

Ryanair nabídne „záchranné lety“, protože easyJet, Tui a British Airways více ruší lety

Ryanair
Stránka navštívena: 86
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 23 Sekund

Irský ultra-nízkonákladový dopravce Ryanair zahájil stovky dalších „záchranných letů“ na podporu cestujících, jejichž lety byly zrušeny společnostmi British Airways, easyJet a TUI. Podle prohlášení vydaného leteckou společností dne 20. června 2022 Ryanair nabídne 200 „záchranných letů“ na svých trasách z 19 britských letišť do Evropy „s cílem usnadnit britským rodinám, jejichž lety ruší British Airways, easyJet a TUI“ kvůli nedostatku zaměstnanců.

„Zatímco British Airways, easyJet a TUI ruší tisíce letů, což narušuje prázdninové plány britských rodin, Ryanair provozuje přes 15 000 letů týdně a přidal více než 1 000 letů navíc na červenec a srpen 2022,“ pokračuje prohlášení. Podle ředitelky marketingu a komunikace Ryanairu Dary Bradyové se očekává, že iniciativa skončí v září 2022. Brady však upozornil, že rezervace letenek budou přijímány pouze do 23. června 2022. „Rodiny ve Spojeném království mohou nyní být v klidu s vědomím, že s nimi Ryanair poletí do a z jejich letní dovolené, aby si užily zaslouženého volna s přáteli a rodinou,“ řekl Brady. 

Několik evropských leteckých společností již zkrátilo své letové řády kvůli nedostatku zaměstnanců, který nadále sužuje letecký průmysl. Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet se stala jedním z nejnovějších dopravců ve Spojeném království, který výrazně snížil svou letní kapacitu. Letecká společnost si původně stanovila cíl obsloužit během letošní letní sezóny až 97 % úrovně před pandemií, easyJet 20. června 2022 oznámil, že nyní očekává, že bude provozovat pouze 90 % kapacity před pandemií.  

„Zatímco v posledních týdnech jsme díky opatřením, které jsme podnikli k vybudování další odolnosti, mohli nadále provozovat až 1700 letů a přepravit až čtvrt milionu zákazníků denně, přetrvávající náročné provozní prostředí má bohužel i nadále dopad. To vedlo ke zrušení,“ komentoval v aktualizaci výkonný ředitel easyJet Johan Lundgren.   

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %