• 07/07/2022 05:49

Ve Vídni už svítí vánoční strom

© stadtwienmarketing Sebastian Toth
Stránka navštívena: 1136
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 11 Sekund

Vánoční strom před vídeňskou radnicí už svítí, a to od soboty, kdy ho slavnostně rozsvítil vídeňský starosta. Podle něj má vánoční strom Vídeňanům zprostředkovat naději a vzbudit v nich důvěru, která je v nelehké pandemické době nezbytná. Smrk pocházející z Burgunlandska měří třicet metrů a je starý skoro 130 let. Zdobí ho dva tisíce světel.

V sobotu byl před vídeňskou radnicí slavnostně rozsvícen vánoční strom. Každý rok přitom pochází z jiné spolkové země, a to už od roku 1959, kdy byla tato tradice zavedena. Letos přicestoval třicetimetrový smrk z Burgenlandska. Právě to letos slaví sto let, kdy je spolková země součástí Rakouska.

Vedle slavnostního rozsvícení vánočního stromu zdobí náměstí před vídeňskou radnicí i tradiční adventní trhy včetně parku, kde na návštěvníky čeká např. ruské kolo i tzv. Herzerlbaum, tedy srdcový strom, který zdobí dvě stě světelných srdcí. Navštívit lze vídeňský vánoční trh až do 26. prosince 2021. I zde ovšem platí protikoronavirová opatření, se kterými musí návštěvníci počítat. Bezinfekčnost musí lidé při vstupu na trh prokázat buď potvrzením o prodělané nemoci nebo očkovacím certifikátem. Důležitost vánočních trhů i slavnostního rozsvícení vánočního stromu zdůraznil v sobotu i vídeňský starosta Michael Ludwig. „Rozsvícený vánoční strom v této opravdu těžké době vyzařuje důvěru a naději.   Je důležité, aby i přes všechny současné těžkosti nebyla lidem vzata radost z Vánoc! Právě nyní jsou solidarita, láska k bližnímu a pospolitost hodnotami, které drží společnost pospolu“, uvedl Ludwig v sobotu při slavnostním rozsvícení.

Eurocomm PR

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %