© DB AG / Volker Emersleben

V budoucnu budou Deutsche Bahn spoléhat na aplikace s umělou inteligencí (AI) pro celostátní nákladní dopravu.

Reklamy

Pomocí tzv. kamerových mostů jsou nákladní vlaky zaznamenávány ze všech stran a následně skenovány softwarem AI. Aplikace umožňuje odhalit poškození vlaku v rané fázi, jak ve středu oznámil mluvčí drah. To pomáhá opravovat nákladní vozy efektivněji a rychleji. Průmyslové suroviny, jako je kov nebo šrot, by navíc mohly být rychleji rozpoznány a roztříděny.

„Od této chvíle se umělá inteligence stane nedílnou součástí našich operací. Pomáhá nám to dostat více nákladních vagónů a tím i více nákladu na koleje šetrné ke klimatu,“ řekla ve středu v Norimberku Sigrid Nikutta, členka představenstva DB Group pro nákladní dopravu.

První kamerový most byl uveden do zkušebního provozu na tamním seřaďovacím nádraží v roce 2017. Nyní je v Norimberku 13 kamerových mostů a v dalších sedmi lokalitách DB Cargo. Podle Deutsche Bahn zaznamenávají přibližně 300 000 snímků při přibližně 10 000 průchodech denně, které jsou následně analyzovány pomocí softwaru AI. Obrázky poskytují informace o stavu brzd ve vlaku. Nový popis práce digitálního diagnostika byl vytvořen pro práci se softwarem, bylo řečeno. V závislosti na délce trvala kontrola nákladního vlaku dříve až hodinu.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

1 thought on “Deutsche Bahn sází v nákladní dopravě na umělou inteligenci

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading