• 04/07/2022 02:28

Začne celková rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Kravaře ve Slezsku

Stránka navštívena: 45
0 0
Doba čtení příspěvku:51 Sekund
Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v železniční stanici Kravaře ve Slezsku. Po provedené přestavbě bude odpovídat současným požadavkům, a to jak z hlediska služeb pro cestující, tak i ekonomiky provozu. Dokončení akce s předpokládanými investičními náklady ve výši 32,5 milionu korun se plánuje na podzim příštího roku.

V rámci rekonstrukce provedou dělníci zateplení budovy a výměnu oken, dveří a střešní krytiny. Zachováno zůstane historické členění fasády i jejích prvků. V celém objektu dojde k rekonstrukci rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění. Díky novému dispozičnímu uspořádání získá vestavěná bezbariérová WC, zrekonstruují se veřejně přístupné prostory a místnosti pro dopravce i provozovatele dráhy. Současně se ubourá nevyužívaná část budovy.

V rámci venkovních úprav se vybudují bezbariérové vstupy z ulice a z nástupiště. Dále vzniknou krytá stání pro jízdní kola včetně nabíjecích stojanů pro elektrokola, doplní se informační systém a osadí nový mobiliář (lavičky a odpadkové koše).

Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které se přesunou do náhradních prostor.

foto Wikipedie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %