• 04/07/2022 01:06

Dobré zprávy: Vlaky EC budou jezdit po původní trase přes Nové Zámky a Štúrovo

Stránka navštívena: 44
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 38 Sekund

Cestující si mohou vydechnout. Většina EuroCity vlaků se vrací na původní trasu. Od pondělí došlo k obnovení vedení převážné většiny vlaků EuroCity (EC) přes pohraniční přechodovou stanici Štúrovo. Informovala o tom Železniční společnost Slovensko (ZSSK) na základě dohody s dopravcem MÁV START o odklonové vozbě vlaků kategorie EC v souvislosti s přerušenou dopravou přes pohraniční přechodovou stanici Štúrovo.

Obousměrný režim

Vlaky EC 270/271, 272/273, 274/275, 276/277, 278/279 a 286/287 pojedou přes pohraniční přechodovou stanici Štúrovo v trase Praha – Bratislava, hlavní nádraží – Štúrovo – Szob s následným ŽST) Szob do autobusů náhradní autobusové dopravy. Ta bude zavedena v úseku Szob – Nagymaros a v ŽST Nagymaros bude možný přestup na vlak do cílové stanice Budapest Nyugati. Předpokládané zpoždění při příjezdu uvedených vlaků do ŽST Budapest Nyugati bude podle ZSSK zhruba 30 minut.

Tento režim bude platit obousměrně s tím, že vlaky ve směru ze ŽST Budapest Nyugati budou mít posunuty časové polohy odjezdu z liché hodiny a 40. minuty na lichou hodinu a osmou minutu v trase vlaku regionálního expresu (REX) směr Nagymaros s přestupem do náhradní autobusové dopravy v úseku Nagymaros – Szob a následným přestupem v ŽST Szob na kmenový vlak EC směr Bratislava – Praha. Vlak EC 286 přitom jel v pondělí ještě odklonem přes pohraniční přechodovou stanici Rajka.

Až do srpna

Vlaky EC 130/131, 280/281 a EN 476/477 zůstanou nadále vedeny odklonem přes pohraniční přechodovou stanici Rusovce – Rajka bez obsluhy úseku Bratislava – Štúrovo až do obnovení železničního provozu v postiženém úseku. Zároveň u těchto vlaků dochází ke změně časových poloh a cílové či výchozí stanice v Budapešti.

ZSSK současně cestující upozorňuje na odklonové vlaky z Bratislavy, hlavního nádraží směr Zvolen, které během odklonové vozby jako doplněk k EC vlakům zajišťují mimořádné obsluhu stanic Nové Zámky a Štúrovo.

“Nesjízdnost tratě v úseku Szob – Nagymaros potrvá pravděpodobně podle vyjádření maďarského dopravce MÁV START až do srpna 2022. Cestujícím se za komplikace v souvislosti s touto situací omlouváme,” dodal mluvčí ZSSK Tomáš Kováč.

TASR

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %