Dopravu na hlavním tahu I/35 brzdí oprava mostů

Na hlavním tahu z Liberce na Prahu jsou další nová omezení. Na silnici I/35 v Paceřickém kopci u obce Žďárek začala 18. září oprava mostů a velkoplošná oprava asfaltového povrchu silnice. Akce je rozdělená do několika částí.

Reklamy
Jakub Hušek, vedoucí provozního úseku ŘSD správa Liberec: „V letošním roce opravíme dva kilometry komunikace, což bude polovina jízdního pásu směrem na Liberec a jeden most v tom samém pásu.

Rekonstrukci mostů postavených v polovině devadesátých let si vyžádaly poruchy krytu vozovky, netěsnost mostních závěrů a porušená izolace v místě dilatace mostu. Během stavby dojde ke kompletní výměně mostního svršku včetně vybavení a zhotovení nové izolace mostovky.

Dana Zikešová, mluvčí ŘSD pro Liberecký kraj: „Na základě výsledků diagnostického průzkumu jsme rozhodli o demolici závěrné zídky, abychom mohli provést sanaci kotev, kotevních oblastí a příčníků. Závěrné zídky včetně křídel a přechodové oblasti pak obnovíme.“
Jakub Hušek, vedoucí provozního úseku ŘSD správa Liberec: V rámci rekonstrukce zůstane jen nosná konstrukce, tedy železobetonové nosníky. Vše další bude nové, tedy izolace, římsy, nová deska.

I přes náročnost celé akce zachovalo Ředitelství silnic a dálnic na místě provoz, ale s omezením.

Jakub Hušek, vedoucí provozního úseku ŘSD správa Liberec: Řidiči by se měli chovat podle toho jak jim ukládá dopravní značení. Omezení je takové, že ve směru od Liberce se zužuje silnice na jeden jízdní pruh. Od Prahy to samé s tím že tady auta přejíždí do protisměrného pásu na mostě a za ním se zase vrací zpět do toho svého.

Obousměrný provoz bude převedený na sousední most ve směru na Prahu až do konce listopadu. Na jaře příštího roku budou opravy pokračovat na druhém mostě, tedy v opačném směru. Celková cena stavby, kterou provádí společnost Eurovia, přijde ŘSD na 46,5 milionu korun.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One thought on “Dopravu na hlavním tahu I/35 brzdí oprava mostů

Comments are closed.

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading