» Domů » Železnice » Regiojet získal bezpečnostní certifikát v Německu

Regiojet získal bezpečnostní certifikát v Německu

foto Regiojet

Český RegioJet získal jednotný bezpečnostní certifikát, který mu umožní provozovat osobní vlaky na německé železniční síti. Certifikát byl udělen na konci minulého měsíce (12/2022). RegioJet považuje Německo za ekonomicky i geograficky významný trh a udělení bezpečnostního certifikátu znamená významný krok vpřed v jeho plánech na expanzi.

Je to také velký krok vpřed v rozvoji sítě RegioJet napříč střední Evropou, protože kromě nových linek, které oznámila v rámci a do Německa, společnost plánuje rozšířit své působení dále na západ. RegioJet však potvrdil, že není zapojen do nočního spoje Brusel – Berlín, který European Sleeper plánuje spustit 25. května, nebo alespoň ne v jeho současné fázi vývoje.

„Nyní jsme získali certifikát od Železniční agentury Evropské unie (ERA), který nám umožní během několika let vyvíjet nové tratě nejen s cílovou stanicí v Německu, ale i spoje vedoucí přes Německo do západní Evropy,“ říká Jakub Svoboda, výkonný ředitel RegioJet Transport. Mezi zamýšlenými destinacemi bude Berlín, Frankfurt nad Mohanem i Kolín nad Rýnem, včetně řady Bavorských míst. Chtěli by jsme vytvořit expresní síť spojů v Německu i skrze něj v horizontu několika let.

Rozšířený certifikát v Rakousku

Bezpečnostní certifikace RegioJetu pro provoz osobních vlaků v Rakousku, který mu od března 2022 umožňuje provozovat v této zemi s vlastními zaměstnanci, byl nyní rozšířena o nákladní dopravu. Operátor s otevřeným přístupem je také držitelem bezpečnostních certifikátů pro provozování osobní a nákladní dopravy v České republice, na Slovensku a v Polsku.

V Maďarsku působí ve spolupráci s místní společností Continental Railway Solution (CRS), která se podílí na týdenní nákladní dopravě RegioJet mezi Českou republikou a Maďarskem, která byla zavedena v květnu 2022.

Očekává se, že RegioJet v blízké budoucnosti výrazně rozšíří svůj provoz nákladní dopravy. V oblasti trakce společnost plánuje rozšířit flotilu elektrických lokomotiv Alstom Traxx MS3, které budou vyžadovat oprávnění k provozu minimálně v Německu, Polsku, České republice, Slovensku, Maďarsku a Rakousku.

Foto Regiojet, Vídeň

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes