Čeští policisté zabavili pachatelům Ferrari, použijí ho proti pirátům

Podobné automobily využívají podle české policie také bezpečnostní sbory v Itálii, Německu či Velké Británii.

Reklamy

Českému policejnímu sboru přibylo do vozového parku Ferrari. Zajistili ho pachatelům, kteří jej používali k trestné činnosti. Po úpravách za více než 13.000 eur ho policie hodlá využívat ke speciálním účelům, informoval o tom Jakub Vinčálek z tiskového oddělení Policie ČR.

” Vůz bude sloužit celorepublikovému útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých cest. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území přecházejí do sousedních zemí ,” uvedl ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý.

Ferrari 142 – 458 Italia je jedním z mnoha vozidel, která každým rokem policie zajistí jako majetek pocházející z trestné činnosti. “Díky výborné práci našich kriminalistů nás tento vůz stál méně než koupě nového auta Škoda Scala, tj. něco málo přes 300.000 korun ,” uvádí policie v tiskové zprávě.

Auto s maximální rychlostí 326 km/h je vybaveno kamerovým systémem, radiostanicí, speciálním výstražným světlem a součástí je i pistolový měřič rychlosti. Čeští policisté ho chtějí používat v boji s mezinárodními ilegálními závody , při dozoru na tuningových srazech či při pátrání po odcizených autech

Zajišťování majetku z trestné činnosti se podle náměstka policejního prezidenta pro Službu kriminální policie a vyšetřování (SKPV) Tomáše Kubíka české policii daří, a to zejména v krajích. několik miliard korun ročně, v roce 2021 například zabavilo 900 vozů.

“Pouze za uplynulý rok jsme takto zajistili majetek v hodnotě necelých sedm miliard korun a osobně jsem přesvědčen, že v budoucnu budeme podobně efektivní, ” řekl Tomáš Kubík.

Podobné automobily využívají podle české policie také bezpečnostní sbory v Itálii, Německu či Velké Británii.

Foto Policie ČR

Admin
Author: Admin