Nové Volvo EX90 představuje novou HD mapu Google

V novém Volvu EX90 se systém lidar, kamery a radary spojily, aby lépe analyzovaly okolí vozu a pomohly řidiči zůstat v bezpečí. K dalšímu zlepšování technologií asistovaného řízení pro budoucnost autonomního řízení je nutné detailně rozeznávat prostředí – jak to, co je bezprostředně před vozem, tak to, co je daleko za zákrutami a zatáčkami, s nimiž se setkává.

Reklamy

Nová HD mapa Google je komplexní mapa navržená speciálně pro automobilové značky, která dokáže poskytovat velmi podrobné a aktuální informace o silnicích. Společnost Volvo Cars a také Polestar budou pokračovat v dlouhé spolupráci s Googlem a budou prvními značkami, které začlení tuto technologii HD map do svých vozů, počínaje nedávno představeným Volvem EX90 a Polestar 3.

„Zahrnutí HD map Google do našich nadcházejících Models znamená rozšíření naší strategické spolupráce se společností Google, což odráží náš závazek spolupracovat s předními technologickými společnostmi. Tato implementace nabídne našim řidičům příjemnější zážitek z jízdy a přispěje k zavedení bezpečného autonomního řízení.“
Javier Varela – COO a zástupce generálního ředitele – Volvo Cars

„Nová HD mapa Google byla navržena speciálně pro výrobce automobilů a staví na naší dlouhé historii mapování světa. Poskytne zásadní informace pro příští generaci systémů asistovaného a autonomního řízení. Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v našem partnerství se společností Volvo za účelem zlepšení bezpečnosti a pohodlí řidiče.“
Jorgen Behrens, viceprezident a generální ředitel Geo Automotive.

Senzory Google namontované na novém Volvu EX90, asistované jízdní funkce – jako je asistent změny jízdního pruhu a Pilot Assist – budou být zesíleny. Tyto informace o trase v kombinaci s lidarem Volvo EX90 a dalšími senzory budou zpracovány prostřednictvím centrálního počítačového systému vozu, který je poháněn platformami NVIDIA DRIVE AI Xavier a Orin. Spojením dat z HD map s informacemi shromážděnými z externích senzorů, včetně senzoru lidar a softwaru vyvinutého společností Zenseact, se Volvo Cars snaží vytvořit předvídatelnější, pohodlnější a bezpečnější zážitek z jízdy.

„Zenseact je hrdý na to, že může spolupracovat se společnostmi Volvo Cars a Google na implementaci typu inovativní technologie, která bude schopna asistovat a následně učinit řízení autonomní. Věřím, že to bude hrát důležitou roli na cestě k nule nehod.” Ödgärd Andersson, CEO – Zenseact.

HD mapa Google bude v budoucnu také podporovat zavádění technologie autonomního řízení, protože v kombinaci se sadou senzorů sestávající z lidaru na střeše, radarů, kamer a ultrazvukových senzorů bude schopna dále zlepšit pochopení toho, co udělá automobil v okolním prostředí.

Prostřednictvím svých strategických technologických partnerství, jako jsou Google, Luminar, Zenseact, bude Volvo Cars přítomno na veletrhu CES 2023, který se dnes otevírá v Las Vegas. Jedná se o jednu z nejdůležitějších technologických událostí na světě, kde bude mít švédská značka příležitost vystavit některé ze svých nejnovějších novinek a zároveň dát veřejnosti příležitost vidět zblízka vystavená dvě nová Volva EX90.

foto Volvo

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém