AFRY koupí SOM – dvě maďarské poradenské společnosti v oblasti jaderné bezpečnosti

AFRY uzavírá smlouvu o akvizici společnosti SOM System Kft. a TTSA Mérnökiroda Kft (společně „SOM“), dvě maďarské poradenské společnosti v oblasti jaderné bezpečnosti. Akvizice podporuje strategii AFRY globálně rozšířit dekarbonizaci, energetiku a biologické materiály. Posiluje také poslání AFRY urychlit přechod na uhlíkově neutrální výrobu energie posílením schopností v jaderném sektoru.

Reklamy

SOM je maďarská poradenská společnost v oblasti jaderné bezpečnosti s rozsáhlými zkušenostmi v celé životnosti jaderných elektráren, od návrhu až po nakládání s odpady. SOM působí v Maďarsku se zavedenou klientskou základnou a solidní pověstí na trhu.

Získáním SOM společnost AFRY rozšíří svou kompetenci a nabídku inženýrských služeb v sektoru jaderné bezpečnosti, od novostaveb až po provoz zařízení, vyřazování z provozu a radioaktivní odpad. Odbornost SOM doplňuje stávající schopnosti a projekty AFRY v Maďarsku a umožňuje poskytování služeb, které pokrývají celý životní cyklus projektu a podporují pokračování ziskového růstu na trhu.

„Spojením sil zvýšíme naši stopu v jaderném sektoru jak v Maďarsku, tak v celé Evropě. S odborníky SOM jsme schopni rozšířit naše kompetence v oblasti inženýrství jaderné bezpečnosti a jsme ještě lépe vybaveni, abychom mohli sloužit našim zákazníkům po celou dobu životnosti jaderných elektráren. Srdečně vítáme tým odborníků ze SOM v naší AFRY, kteří spolupracují na celosvětové dekarbonizaci,“ komentuje József Dénes, vedoucí jaderné divize energetiky, AFRY.

„AFRY má v jádru inženýrství a jsme nadšeni, že se připojujeme ke globální společnosti se severskými kořeny a silnou maďarskou přítomností. To nám poskytuje příležitost aktivně se podílet na rozvoji maďarského jaderného energetického sektoru a efektivním nakládání s radioaktivním odpadem, což jsou dva zásadní aspekty pro rozšíření životnosti a zřízení nových elektráren. Prostřednictvím kombinace našich zdrojů a odborných znalostí se snažíme zlepšit a rozšířit místní služby, posílené rozsáhlou globální přítomností AFRY. Vstup do AFRY je pro nás zajímavým a vzrušujícím krokem a doufejme, že také přinese mnoho příležitostí pro naše lidi,“ říká Miklós Ördögh, majitel SOM.

SOM má roční čisté tržby přibližně 30-40 milionů SEK a má 20 zaměstnanců se sídlem v Budaörs (Budapešť) a Paks. Uzavření akvizice podléhá schválení regulačními orgány a předpokládá se, že bude ukončeno začátkem roku 2024. Po úspěšném uzavření se předpokládá, že SOM bude konsolidován do AFRY od února 2024.

Foto AFRY

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “AFRY koupí SOM – dvě maďarské poradenské společnosti v oblasti jaderné bezpečnosti”

Comments are closed.