Oprava ulice Rudé Armády v Karviné finišuje, silnice bude nově dvoupruhová

Moravskoslezský kraj a Správa silnic Moravskoslezského kraje modernizují silnici II/475 ul. Rudé armády v Karviné v délce 1335 metrů. Vodorovné a svislé dopravní značení bude po dokončení jiné, řidiči by se měli na změnu připravit. Práce na rekonstrukci Rudé Armády finišují poslední 8. etapou.

Reklamy
Tomáš Danihlík, vedoucí střediska Karviná, správa silnic MSK: “V současné době probíhají práce v křižovatkovém úseku Čsl. Armády a Rudé Armády, vzadu směrem na Petrovice, kde se pokládají finální asfaltové vrstvy a je zde osazeno trojcestné světelné signalizační zařízení ze všech stran. Po dokončení křižovatky budou práce přesunuty na obnovu dočasně odstraněných ostrůvků kolem okružní křižovatky bývalého OSP. Následně budou postaveny city bloky v rámci obnovy přechodu pro chodce.”

Následovat bude provedení nového svislého a vodorovného dopravního značení. Dopravní uspořádání bude jiné, než byli řidiči dosud zvyklí.

Daniel Sekanina, vedoucí Dopravního inspektorátu Karviná: “Rekonstrukce této komunikace přinese zejména zlepšení bezpečnosti pro chodce a cyklisty. Podstata je, že se dopravní prostor zúží, budou umístěny středové ostrůvky, chodci budou přecházet jen jeden jízdní pruh v jednom směru, poté si může odpočinout uprostřed a přejít druhou část vozovky. Tzn. ve všech místech vyznačených přechodů pro chodce budou pouze dva jízdní pruhy.”

U krytého bazénu Deja bude pro cyklisty vyhrazený jízdní pruh, který zvýší jejich bezpečnost.

Daniel Sekanina, vedoucí Dopravního inspektorátu Karviná: “V místech křižovatek budou vyznačeny odbočovací pruhy, tzn. že to budou jediná místa, kde bude dvojpruh rozšířen a potom jsou zde dvě místa, kde bude možné předjíždět pomalu jedoucí vozidla. Jinak v celém průtahu to zůstane dvoupruhové oproti původnímu čtyřpruhovému uspořádání.”

70km/h rychlost mezi čerpací stanicí a křižovatkou Žižkova zůstane i nadále.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Oprava ulice Rudé Armády v Karviné finišuje, silnice bude nově dvoupruhová”

Comments are closed.