Brumlovka má první elektrickou linku MHD v Praze

Kyvadlová doprava mezi stanicí metra C – Budějovická a Brumlovkou je 100% elektrická. Dvojici elektrobusů značky SOR EBN 9,5, které tady jezdí už od února roku 2016, doplnila Arriva třetím elektrobusem. Za sedm let provozu této kyvadlové linky vytvořily naše vozy několik zajímavých čísel. Odjezdily 300 tisíc kilometrů, pomyslně tak stihly osmkrát objet svět a převezly na dva a půl milionu cestujících. Ti u nich oceňují hlavně tichou jízdu i možnost připojení na wi-fi zdarma.

Reklamy

S kyvadlovou dopravou do lokality Brumlovka, kam denně dojíždí hromadnou dopravou více než čtyři a půl tisíce lidí, je podle posledních průzkumů společnosti Passerinvest Group spokojeno 94 % pasažérů, především díky čistotě, dostatečné kapacitě a intervalům spojů. Díky nasazení elektrobusů spokojenost cestujících vyskočila o dvacet procentních bodů. Úspěch a obliba těchto elektrických autobusů u cestujících vedly spolek provozovatelů dopravy k náhradě třetího zde jezdícího vozidla elektrobusem, čímž došlo k plné elektrifikaci kyvadlové dopravy na Brumlovce.

Musíme uznat, že navzdory výrazně svažitému terénu nás elektrobusy v reálném provozu překvapily svou spolehlivostí i minimálním rozdílem mezi letním a zimním dojezdem, který činí jen pět procent. Oproti předpokládané pětileté živostnosti vydržely baterie v obou elektrobusech o dva roky déle a měnili jsme je až letos na jaře po 150 tisících ujetých kilometrech. Určitě tomu prospěla i praxe pomalého nočního dobíjení v garážích. Od našich řidičů také víme, že cestující na elektrických busech oceňují třeba i jejich tichý provoz, plynulejší rozjezd a brzdění.

Za celým projektem elektrické kyvadlové dopravy s Arrivou stojí společnost Passerinvest Group a ČEZ.

Další projekt elektrických autobusů buduje Arriva na Kladně. Pokračujeme v přípravách velkého plánu na zprovoznění 16 elektrobusů na linkách MHD v příštím roce, přičemž polovina z nich bude v prodloužené verzi pro přepravu většího počtu cestujících. Aktuálně roste devět nabíjecích stojanů pro pomalé noční nabíjení v areálu a připravuje se výstavba rychlodobíječek v blízkosti konečné linek 603 a 606 u OAZY.

TZ, Foto Arriva

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

One Reply to “Brumlovka má první elektrickou linku MHD v Praze”

Comments are closed.