• 07/07/2022 06:07

New York: Stovky letů zrušeny, pozastaveny vlaky metra a Amtrak

ByAdmin

Úno 2, 2021 , , , ,
Stránka navštívena: 500
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 42 Sekund

Několik stovek letů naplánovaných na úterý bylo zrušeno z newyorských letišť JFK, LaGuardia a Newark-Liberty. Pozastavena byla také pozemní služba metra a pozastaveny byly vlaky Amtrak směřující do Bostonu a Albany. Největší město Spojených států zasáhla v pondělí silná sněhová bouře.

Podle Národní meteorologické služby v New Yorku do 19:00 napadlo v Central Parku více než 40 cm sněhu, v noci se očekává dalších několik cm. Doposud bylo potvrzeno, že zemřela jedna osoba, 67letá žena trpící Alzheimerovou chorobou. Byla nalezena mrtvá ve sněhu a příčinou smrti bylo podchlazení. Špatné počasí také vynutilo pozastavení distribuce vakcín COVID-19.

Je extrémně husté sněžení. Pokud můžete, zkuste se tomu vyhnout, aniž byste opustili dům – starosta Bill de Blasio apeloval na Newyorčany.

Sněhová bouře přiměla osoby s rozhodovací pravomocí k dočasnému odstavení služeb podzemního systému metra, což znesnadnilo cestování milionům lidí. Bylo odstaveno 204 ze 472 stanic, zejména v Brooklynu, Queensu a Bronxu. Cestující museli vystoupit na posledních zastávkách metra, než mohli přestoupit na autobusy nebo taxíky. To byl případ linky F, která skončila na jih na Jay Street-MetroTech v Brooklynu, a linky 7, která skončila na sever na Hunters Point Avenue. Linka 6 na sever ukončena na Hunts Point Avenue.

Dříve plánovaná data očkování proti pondělí a úterý proti koronaviru SARS-CoV-2 byla odložena na konec týdne. Husté sněžení také narušilo imunizační plán ve Washingtonu a Filadelfii a v několika dalších menších letoviscích. – Navigace ve městě bude obtížná. Na základě toho, co vidíme, bude ledové, kluzké a zrádné – starosta de Blasio znovu varoval obyvatele New Yorku a okolí.

V nadcházejících hodinách a dokonce i dnech bude pro cestující těžké odletět z New Yorku. 81 procent pondělních letů bylo zrušeno v letiště LaGuardia a všechna úterní jsou pod velkým otazníkem.

95 úterních odletů bylo zrušeno z letiště Newark-Liberty. Cestující jsou požádáni, aby zkontrolovali další možnosti odletu, protože posádka letiště zatím tvrdě pracuje na tom, aby se věci vrátily do normálu. Podobné výzvy se podávají i cestujícím, kteří se vydávají na letiště JFK. Největší newyorské letiště již zrušilo 113 úterních letů.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %