ČSA

České aerolinie nasazují více letů z Prahy do Moskvy

České aerolinie oznámily v oficiálním oznámení zvýšení frekvence letů na trase do ruského hlavního města od února. Lety z Prahy do Moskvy byly cestujícím dosud k dispozici ve středu a v neděli. Časový harmonogram byl upraven na každé pondělí a pátek kdy byli přidány lety.

Reklamy

Kromě trasy do hlavního města Ruska nabízejí České aerolinie v současné době mezinárodní lety z Prahy do nizozemského Amsterdamu, ukrajinského Kyjeva, francouzské Paříže a švédského Stockholmu.

Flotilu českého národního dopravce v současné době tvoří jeden Airbus A319-100, jeden Airbus A320-200, jeden Boeing 737-800 a pět turbovrtulových strojů ATR 72-500. Tři objednané modely A321XLR budou odebrány až v roce 2023. Šest nových airbusů A220-300 bude k dispozici leteckým společnostem ze střední Evropy v nadcházejících měsících. České aerolinie jsou pátým nejstarším leteckým dopravcem na světě. Starší než letecké společnosti založené v roce 1923 jsou holandská KLM a kolumbijská Avianca (obě založené v roce 1919), stejně jako australský Qantas (1920) a ruský Aeroflot. Ruský národní dopravce byl založen pouze o necelé tři měsíce dříve než české letecké společnosti. Oba jsou členy aliance SkyTeam. 

Admin
Author: Admin