• Pá. Srp 19th, 2022

Návrh nového grafikonu vlakových spojů na Slovensku

Čištění vlaků v Nových Zámcích probíhalo převážně pod širým nebem, ale nové středisko Thu tyto služby zastřeší a skomfortní tak práci zaměstnanců ZSSK.
Stránka navštívena: 44
0 0
Doba čtení příspěvku:1 Minut, 46 Sekund

Návrh nového grafikonu vlakových spojů. K návrhu nového grafikonu vlakových spojů přišlo 280 připomínek. Zasílali je cestující i dotčené obce.

K navrhovaným změnám v jízdních řádech, které předložila Železniční společnost Slovensko (ZSSK), přišla Bratislavské integrované dopravě (BID) – koordinátorovi Integrovaného dopravního systému v Bratislavském kraji (IDS BK) – 280 připomínek. Informovala o tom mluvčí BID Eva Vozárová.

Nejčastěji se opakující požadavky se týkaly zrušení linky S65. Rovněž zrušení zastavování vlaků REX v Bernolákově (linka S60), v Senci (linka S60), v Ivance u Dunaje (linka S60), v Šenkvicích (linka S50) i v Sládkovičově (linka S60). Rovněž i zkrácení linky S55 z Bratislavy pouze po Pezinok (požadavek prodloužit po Šenkvice). Mezi opakujícími se požadavky byla také potřeba prodloužit sedlový interval během pracovních dnů ze současných 30 minut na 60 minut (linky S50 a S55).

„Dotčené obce i cestující měli možnost připomínky posílat i přímo dopravci ZSSK. Případně objednateli železniční dopravy, kterým je ministerstvo dopravy,“ upřesnila Vozárová. BID podle jejích slov připravuje konkrétní návrhy, které představí resortu dopravy a ZSSK pro lepší využití dopravy k co nejvyšší spokojenosti cestujících. “Potřebujeme zamezit přestupu lidí z vlakové dopravy do aut” podotkla Vozárová.

Návrh nového grafikonu vlakových spojů

Po zveřejnění návrhu změn společností ZSSK na roky 2022/2023, společnost BID informovala, že jde o zásadní změny. V platnost mají přijít 11. prosince 2022. Po jejich přijetí bude třeba stejně zásadně změnit i jízdní řády regionální autobusové dopravy z důvodu zachování návazností na vlaky.

“Rozsáhlými změnami mnozí obyvatelé obcí v Bratislavském kraji přijdou o spojení, které dosud využívali” konstatovala Vozárová. Kromě změny časů odjezdů spojů přijde podle jejích slov také ke zrušení zastavování regionálních expresů na významných přestupních místech v IDS BK. Týká se to zastávek v Šenkvicích, Ivance u Dunaje, Bernolákova a Senci. Cestující tak podle BID budou muset namísto zrychlených vlaků použít klasické zastávkové osobní vlaky, což jim prodlouží cestovní čas. To bude zcela určitě mít za vliv odliv cestujících do aut. Díky tomu se dá očekávat extrémní zahuštění dopravy v krajských městech, či hlavním městě Bratislavě. Celkem by mělo dojít k redukci spojů o až 10%. 

Podobné články k tématu  ZSSK obnovuje první pár IC vlaků z Vídně do Košic

TASR

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi