• Út. Srp 16th, 2022

Video: Policie použila slzný sprej na bezdomovce v Le Bourget

Stránka navštívena: 54
0 0
Doba čtení příspěvku:2 Minut, 48 Sekund

Obraz je násilný. Pařížská policejní prefektura tento pátek oznámila, že nařídila kontrolu Generální inspekci národní policie poté, co na sociálních sítích ukázalo video ukazující policistu v policejním voze, jak stříká slzný sprej kolemjdoucího na ulici na přechodu pro chodce. “Jakmile budou Policisté identifikováni, budou postaveni mimo službu, možná i propuštěni a pro naprosté selhání a zneužití pravomoci,” uvedla prefektura také na tweetu.

Toto video bylo v posledních hodinách vysíláno na sociálních sítích, ale fakta se datují do časného rána, tento pátek, ve městě Le Bourget, v Seine-Saint-Denis, na rohu rue du Commandant Baroche a Avenue de la Division-Leclerc.

 

Co tedy v tomto videu vidíme? To trvá jen asi dvacet sekund. Policejní auto je vidět, jak couvá po ulici, aby zastavilo na přechodu pro chodce. Tam napravo od vozidla čeká kolemjdoucí s plnýma rukama a nepůsobící nijak agresivně, aniž by kdokoli věděl, jestli chce přejít. O pár sekund později se z auta ze sedadla spolujezdce vyvalí velký oblak slzného plynu. Oběť se otočí a přiloží ruce k obličeji, vykřikne bolestí a zhroutí se. Policejní auto odjíždí bez otálení.

Obětí je bezdomovec

Obětí je bezdomovec. Co bylo uvedeno v dopise adresovaném prefektovi policie (kompetentní v Paříži a na vnitřních předměstích), zástupkyni Seine-Saint-Denis Raquel Garrido, zveřejněno na sociálních sítích. Video bylo natočen rezidentem města. „Považuji takové jednání ze strany policie za neúnosné, zvláště když postoj tohoto pána zjevně nebyl ohrožující,“ píše náměstek LFI.

Podle autora videa, s nímž poskytla rozhovor France TV , tento bezdomovec házel předměty po kolemjdoucích. Když policisty údajně zavolal kolemjdoucí, přijeli, zplynovali ho a pak odjeli. Autor videa ujišťuje, že policie se poté nevrátila. Ke skutečnosti podle něj došlo tento pátek 15. července kolem čtvrté hodiny ranní.

Podobné články k tématu  Dva mrtvý, několik zraněných po vykolejení vlaku kousek od Vídně

Obyvatelé Le Bourget „znechuceni“

Jean-Baptiste Borsali, starosta města Le Bourget na DVD, kterého telefonicky oslovil „Le Parisien“, řekl, že film objevil ve stejnou dobu jako všichni ostatní. „Nevěděl jsem, policie mi nevolala,“ říká. Nekontaktoval ani komisaře sektoru a „čeká, až bude vše vneseno do této záležitosti. V této fázi nemohu soudit. »

Ví ale, že obětí je známý bezdomovec ve městě Le Bourget: „Žije zde už delší dobu. Nebyl to zlý chlap. Dělal odpadky a občas je po někom hodil, když na něj slovně útočil. Lidé ho také krmili, měli k němu velké slitování. Trpěl psychickými problémy. Obyvatelé, kteří se o videu právě dozvěděli, zavolali také prvního soudce: „Byli znechuceni, když ho viděli křičet bolestí“. Ve městě se díky tomu rozhořela ostrá kritika Policie, která má co vysvětlovat a inkriminovaný Policista jak se bát reakce obyvatel města. Pouze za jediný den starosta dostal více, než 2 tisíce stížností na toto jednání a pobouření od obyvatel města. Značná část jich požaduje okamžité potrestání policisty a nebo rozpuštění celého policejního sboru.

Není to poprvé, co bylo chování policistů natočeno. Loni v dubnu se pařížské policejní velitelství zmocnilo videa po odvysílání na sociálních sítích bitky mezi policistou BAC a mužem v hale budovy v Blanc-Mesnil. Další příklad z února 2021, kdy byla také zabavena videa, když byl zatčený policista natočen s homofobními poznámkami. Paradoxně dochází stále k častějším útokům ze strany Policistů, kterým údajně rupnou nervy a zaútočí na sociálně slabší občany Francie. 

France TV

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

O autorovi