Den D na železnici. 2 smrtelné nehody a srážka vlaků v Praze

Krátce po poledni museli záchranné složky jet k nehodě do Babic nad Svitavou, kde regionální vlak z Brna do Letovic srazil osobu v kolejišti, která následkům na místě podlehla. Místem se začalo projíždět po druhé koleji až po hodině a půl. Uvolnění tratě trvalo 3 hodiny.

Krátce na to v Praze, Běchovicích Pendolino srazilo osobu v kolejišti. „Podle informací od velitele hasičů z místa události není nehoda vážnějšího charakteru,“ uvedli hasiči. Společně s policisty provádějí evakuaci více než 300 lidí z místa nehody, napsali dále na twitteru.

„Naše jednotky tam původně zasahovaly u střetu vlaku s osobou. Během našeho zásahu došlo ke střetu dvou vlaků (R989 a Os Praha – Kolín). Mám zprávy, že se to údajně mělo stát v menší rychlosti a došlo pouze k vykolejení několika vagónů. Nejsou hlášeni žádní zranění,“ řekl Radiožurnálu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

V době srážky byla v místě průjezdná jen jedna ze tří kolejí, kvůli jiné nehodě. Pendolino tam odpoledne srazilo člověka, který na místě zemřel. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících.

Celý koridor Praha – Kolín v tuto chvíli stojí. Obnovení provozu se očekává až v nočních hodinách. Později hasiči a záchranná služba upřesnili, že poškozený Rychlík R 989 je z většiny rozpáraný a osobní vlak vykolejil přední částí soupravy, kdy nedošlo k újmě na zdraví.

Foto: Policie ČR

Admin
Author: Admin