Konečně moderní terminál Brno, Zvonařka

S velkým výkřikem po 40 letech provozu a ponurým dojmem se měním brněnské autobusové nádraží Zvonařka do přívětivého kabátu. PS Brno, která má na starost celou modernizaci autobusového nádraží, kde denně zastaví tisíc spojů a projde jim na 40 tisíc cestujících v regionální, dálkové a  mezinárodní dopravě se dočká konečně světlé budoucnosti.

Dlouho plánovaná modernizace slibuje pohodlnější zázemí pro cestující, oprav se dočkají i nástupiště a cesty kolem, přibudou taky parkovací místa. Investor, firma ČSAD Brno, práce vyčíslil na 100 milionů korun, tři čtvrtiny pokryjí evropské dotace.

První etapa je podhled zastřešení, který je teď dosti šedivý. Nově by měl být světlý, nasvícený led diodami,“ přiblížil předseda představenstva ČSAD Brno-město holding Antonín Grund.

Moderní a přívětivá čekárna pro cestující
Moderní a přívětivá čekárna pro cestující

Velkou proměnou prochází i prostory pod střechou. Úpravy nástupišť se po víkendu ujaly bagry a frézy stavební firmy. „Zahájili jsme práce na Zvonařce frézováním asfaltových pásů. Skrýváme horní část, která se recykluje. Následně budeme bagrovat a připravovat základy pro novou výpravní budovu, která bude stát po celé délce Zvonařky,“ popsal jednatel PS Brno Lukáš Merta.

Vizi architektů by se mělo nádraží přiblížit už koncem letošního roku. Práce proto poběží za provozu. „Budeme uzavírat vždycky dvě nástupiště na období zhruba dvou měsíců,“ řekl Merta.

Na střeše nad nádražím vznikne šedesát parkovacích míst ke krátkodobému i dlouhodobému stání pro osobní auta, a třicet míst pro kola. Lepší spojení na nádraží nabídnou už koncem roku i tramvaje, a to po skončení prací na stavbě trati v Plotní ulici.

Admin
Author: Admin