Australská letecká společnost NTAS zadává novou objednávku na 20 plně elektrických letadel Alice

Northern Territory Air Services (NTAS), australská pravidelná letecká společnost a provozovatel charterových letadel, podepsala Letter of Intent (LOI) pro 20 příměstských letadel Alice od Eviation, výrobce plně elektrických letadel. Podle prohlášení zveřejněného Eviation bude NTAS používat letadla Alice k obsluze leteckých linek napříč odlehlými oblastmi Austrálie. “Zcela elektrické letadlo Alice společnosti Eviation nám poskytuje příležitost naplánovat udržitelnou cestu vpřed při propojování komunit po celé zemi. S přijetím elektrického letectví budeme schopni poskytovat nákladově efektivní a pohodlné osobní a nákladní lety napříč vnitrozemím“ řekl generální ředitel letecké společnosti Ian Scheyer.  

Reklamy

Co o Alici zatím víme?    

Alice, plně elektrické letadlo, které bylo poprvé představeno na pařížském aerosalonu v roce 2019, je navrženo pro přepravu až 1 134 kg užitečného zatížení pro dosah až 815 kilometrů. Letadlo poháněné dvěma elektrickými pohonnými jednotkami magni650 má podle výrobce produkovat nulové emise uhlíku. Podle Eviation je Alice vyvíjena tak, aby se zaměřovala jak na dojíždějící, tak na nákladní trhy.  

Zákazník společnosti Alice, DHL, si objednal 12 letadel v nákladní konfiguraci v srpnu 2021. Nedávno, 15. září 2022, společnost Eviation oznámila, že obdržela Letter of Intent od americké charterové letecké společnosti GlobalX na potenciální objednávku 50 letadel Alice. Dodávka letadla by měla začít v roce 2027.  Očekává se, že první plně elektrická Alice vstoupí do komerčních služeb v roce 2024. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém