» Domů » Silniční doprava » Zelení volají po ukončení provozu benzínových a naftových vozidel nejenom ve Vídni!

Zelení volají po ukončení provozu benzínových a naftových vozidel nejenom ve Vídni!

Neúřadující městská radní Vídeňské strany zelených Judith Pühringer vyzývá k ukončení provozu benzínových a naftových aut ve městě od roku 2030. V letním rozhovoru „Vídeň dnes“ podtrhla klíčový návrh státního shromáždění v červnu .

„Nemůžeme jít do budoucnosti se včerejšími recepty a včerejšími řešeními,“ řekla Pühringer během rozhovoru na arkádovém nádvoří vídeňské radnice. Světová klimatická zpráva pouze tento týden ukázala, že je nejvyšší čas jednat. „Zvláště ve městě, jako je Vídeň, kde máme tolik alternativ, musíme tyto alternativy ukázat a musíme podporovat lidi při přechodu na jiné formy mobility.“

To však může být problematické pro lidi závislé na autě. Ne každý si může dovolit elektromobily. Přitom se Pühringer nejevila jako největší zastánkyní elektrických aut. „Klíčové slovo: Odkud pochází elektřina? Pochází z obnovitelných zdrojů nebo ne? “Elektromobily pro ně nejsou bezprostřední budoucností. „Zvláště ve Vídni existují levnější formy mobility a musíme na ně přejít.“ Vyzývá k tvrdému zpoplatnění všech, kteří do města vjedou auty, nebo nebudou sdílet auto, případně jezdit ekologicky, takto myslí ty co nejezdí na kolech, nebo MHD.

Tunel Lobau: „Musí existovat jiné řešení“

Pokud jde o hlavní žhavé téma posledních týdnů, hodnocení dálničních projektů, jako je tunel Lobau, Pühringer je zcela na po velkolepém večírku a neekologickém jednání. „Jsem opravdu rád, že ministr ochrany klimatu zahájil toto hodnocení a říká, že dálniční projekty, které jsme plánovali před 20 nebo 30 lety, budou podrobeny hodnocení a že nyní nemůžeme jít do budoucnosti s opatřeními, která jsme tehdy přijali.“

Tunel pro ně není řešením. “Musí existovat jiné řešení.” A rozhodně to bude udržitelné a hlavně zodpovědné řešení pro příští generaci, “říká neexekutivní městský radní. Pokud spolkový kancléř požaduje tunel, Pühringer chce, aby Zelení bojovali za „že existuje alternativa“. Sám říká, že nemá auto. Většinu výletů pokrývá na kole.

Kandidáti na dvojí vedení

Pühringer byla loni do vídeňských voleb přivedena do týmu Zelených jako nestranná. Po volbách se nestala výkonnou radní v městském senátu. Od odchodu Birgit Hebeinové do čela strany byl vrchol vídeňských Zelených obsazen pouze prozatímně, na posledním zemském sněmu byla vytvořena možnost dvojího vedení.

V letním rozhovoru Pühringer oznámila, že chce uplatnit „pokud je pro Zelené taková odvážná a perspektivní politika možná“. Zastává „sociální spravedlnost“ a „feministickou politiku“, jak vysvětlila. Dvojí vedení je pro ně ideálním řešením, protože sdílíte moc a odpovědnost, ale můžete se společně rozhodovat lépe.

Admin
Author: Admin


Warning: Undefined variable $copyright in /www/doc/www.transportminutes.eu/www/wp-content/themes/localnews/footer.php on line 58
| Design & develop by AmpleThemes