Na obchvatu Karviné je uzavřen odstavný pruh

V úseku obchvatu Karviné, který byl letos v létě otevřen pro řidiče, teď pracovníci společnosti Skanska provádějí dokončovací práce, konkrétně terénní a vegetační úpravy. Jde o mulčování půdy, úpravy terénu v okolí komunikace a výsadbu téměř 17 tisíc keřů.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “Tyto práce, které jsou nezbytné pro zlepšení celkového vzhledu a kvality této důležité dopravní stavby, si vyžádají dopravní omezení. Ve dnech od 10. října do 10. listopadu 2023 je uzavřen odstavný pruh v délce 220 metrů mezi staničením 2,38 km a 2,6 km. Naším cílem je zajistit dlouhodobou udržitelnost a pohodlí pro řidiče na této trase.”

Vegetační úprava se provádí na vysokých násypech, tím byla stavba také specifická. Stavělo se na poddolovaném území a bylo nutné respektovat stoletou vodu. Na násypy bylo použito zhruba 800 tisíc kubíků z místní zdroje, hlušiny z dolů. V průběhu celé stavby byl kladen velký důraz na monitoring klesání, to byl také jeden z hlavních důvodů prodloužení termínu.

Vegetační práce budou pokračovat i v dalších úsecích obchvatu, ale jen s minimálním dopravním omezením.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “V minulém týdnu jsme po dohodě se zástupci města Karviná provedli potřebné lokální opravy komunikací v karvinských ulicích Svornosti a Brožíkova, které jsme mimo jiné využívali během budování obchvatu.”

Jihozápadní obchvat Karviné na silnici I/67 mezi Českým Těšínem, Ostravou a Bohumínem byl slavnostně otevřen teprve nedávno, v. červenci letošního roku. Stavba téměř 3 km obchvatu Karviné obsahuje jeden most o délce 180 metrů, jeden podchod pro pěší a kilometr protihlukových stěn.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Na obchvatu Karviné je uzavřen odstavný pruh

  1. Na obchvatu Karviné je uzavřen odstavný pruh – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 29/10/2023 at 16:14

    […] Continue reading Na obchvatu Karviné je uzavřen odstavný pruh at Transport Minutes. […]

Comments are closed.

%d