YIT se připojila k alianci tramvají Pirkkala-Linnainmaa jako poskytovatel služeb

Tampere Tramway vybrala poskytovatele služeb tramvajové aliance Pirkkala–Linnainmaa. Poskytovateli služeb nové aliance Tampereen Ratikka Pirkkala-Linnainmaa jsou stavební strany YIT Finland Ltd a NRC Group Finland Oy a také projekční firmy AFRY Finland Oy a Sweco Finland Oy, které soutěžily v rámci výběrové skupiny PIRKKO. Klientskými stranami projektu jsou Tramvaj v Tampere, město Tampere a obec Pirkkala. Vývojová fáze začne v říjnu a možná implementační fáze na podzim 2024.

Odhad investičních nákladů smlouvy o alianci je přibližně 335 milionů EUR, z čehož 13,5 milionů EUR je určeno na vývojovou fázi. Hodnota zakázky bude upřesněna ve fázi vývoje. Po fázi vývoje je cílem projektu vstoupit do fáze implementace.

“Vítězství v tomto aliančním projektu je vynikajícím příkladem silných dovedností a odborných znalostí, které máme s našimi partnery společné. Jsme potěšeni, že můžeme společně se všemi zúčastněnými stranami rozvíjet tento regionálně a společensky významný projekt,” říká Aleksi Laine , prozatímní EVP segmentu Infra ve společnosti YIT.

Vývojová fáze nové aliance začíná v říjnu tohoto roku a na jejím konci v říjnu 2024 mohou zastupitelstva Tampere a Pirkkala rozhodnout o výstavbě, jejím rozsahu i případné postupné realizaci na základě implementace. plán.

Vývojová fáze zahrnuje vypracování implementačního plánu z oblasti Linnainmaa v Tampere do Suuppy v Pirkkala. Cílem je, aby byl plán schválen zastupitelstvem Tampere a Pirkkala do konce září 2024.

Předběžný odhad jízdního řádu podle regionálního územního plánu pro tramvaj je takový, že pokud zastupitelstva Tampere a Pirkkala rozhodnou o výstavbě tramvaje koncem roku 2024, výstavba tramvaje by se uskutečnila v letech 2025 až 2028. Harmonogram výstavby bude upřesněn během vývojové fáze aliance, která nyní začíná.

Foto YIT Tampere

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →