Ryanair

Foto Ryanair

Ryanair drasticky zkracuje svůj letový řád na berlínském letišti (BER) na zimu 2022 a kritizuje zvýšené letištní poplatky v německém hlavním městě. Nízkonákladový dopravce uvedl, že v zimě poletí o 19 linek méně a o 230 letů méně. To odpovídá o 40 % méně letům, než které provozovalo z německé metropole v zimě 2019.  „Vysoké letištní náklady v Berlíně zvyšují atraktivitu základny letadel na cenově výhodnějších letištích v jiných oblastech Německa a Evropy,“ uvedl generální ředitel Ryanair Michael O’Leary v prohlášení z 13. října 2022. 

Reklamy

O’Leary poznamenal, že ostatní letiště v Německu „chápou, že konkurenční poplatky jsou nezbytné k podpoře obnovy provozu“ po pandemii COVID-19. Není to poprvé, co nízkonákladový dopravce kritizuje vysoké poplatky na německých letištích. Ryanair uzavřel svou základnu na frankfurtském letišti (FRA) v březnu 2022 z důvodu vysokých letištních poplatků. Ryanair také využil příležitosti k útoku na Lufthansu, německého vlajkového dopravce, nazval ho „subvencovým narkomanem“ a prohlásil, že vysoké ceny letecké společnosti spolu s vysokými letištními poplatky brání zotavení letecké dopravy v Německu a vedou menší výběr pro turisty.  

„Kvůli těmto protispotřebitelským nárůstům cen na letištích a masivním dotacím pro vysoce ceněného národního šampiona a dotačního narkomana Lufthansa klesl provoz v Německu letos v létě o 28 %, což z Německa dělá nejpomalejší trh zotavující se v Evropě,“ pokračoval O’Leary. “Ryanair vyzývá německou vládu a velká německá letiště, aby snížily letištní poplatky a daně, aby pomohly obnovit dopravu, cestovní ruch a pracovní místa.” 

Rozpočtový konkurent easyJet také v posledních měsících omezil své operace v BER, přičemž obviňuje pomalejší zotavení, než se očekávalo, a vysoké letištní poplatky. Letecká společnost snižuje počet letadel, která má v německé metropoli, na 11 z 18 na zimu 2022. 

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Discover more from Transport Minutes

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading