Náhradní autobusy za vlaky díky elektrifikaci trati Bánovce nad Bebravou – Humenné

Modernizace tratě z Bánovců nad Bebravou do Humenného s elektrifikací začne v pondělí 25.9.2023 a potrvá rok. S touto nelichotivou zprávou přišla ŽSSK pro své cestující. Cestující po celou dobu první fáze až do října 2024 musí počítat s cestou autobusy místo vlaky.

První etapa prací (a úplné výluky) bude v úseku Humenné – Strážské a začne 25. září 2023, přičemž by měla, pokud půjde vše podle informací ze ŽSR, trvat do října 2024. Za 12 měsíců tedy na úseku Humenné – Strážské začnou po zrekonstruované trati opět jezdit vlaky.

Následně, po ukončení první etapy rekonstrukce, začnou další etapy prací (a výluky) v úseku Bánovce nad Ondavou – Strážské s dnes předpokládaným trváním do konce července 2025. Zde tedy budou na rok vlaky také nahrazeny náhradní autobusovou dopravou (NAD). Spuštění 1. etapy elektrifikačních prací na úseku Humenné – Strážské dojde od 25. 9. 2023 k pozastavení železniční dopravy na trati 191 Strážské – Humenné – Mezilaborce město a 196 Humenné – Stakčín. 

Náhradní doprava autobusy (NAD) bude zavedena na tratích Humenné – Stakčín, Humenné – Mezilaborce město a Humenné – Strážské, protože rekonstrukce se bude týkat celého železničního uzlu včetně přístupů do celé stanice Humenné a přístupu do depa. Cestující najdou náhradní autobusy před budovou nádraží slibuje ŽSR.

redakce
Author: redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

redakce

Jsme lidi co jsou posedlí Rakouskem a Německem a chtějí o něm psát a prezentovat ho ve velkém

Learn More →

One thought on “Náhradní autobusy za vlaky díky elektrifikaci trati Bánovce nad Bebravou – Humenné

  1. Náhradní autobusy za vlaky díky elektrifikaci trati Bánovce nad Bebravou – Humenné – Press centrum zahraniční a domácí dopravy 21/09/2023 at 16:15

    […] Continue reading Náhradní autobusy za vlaky díky elektrifikaci trati Bánovce nad Bebravou – Hu… […]

Comments are closed.

%d